London tules

London tules

Autor: Janice Law

Kirjastus: EESTI RAAMAT

Kategooria: Ajalooline romaan
2013 aasta

Hindad

Rahva Raamat
3.99€
Hetkel pole saadaval
Apollo
4.99€
Osta
"London põleb" on põnevusromaan, mis viib lugeja sügavale 1940. aastate Londoni tumedatesse öödesse, kus õhk on paks sakslaste pommide hirmust ja kus iga varju taga võib peituda oht. Selles ajaloolises taustal kulgevas loo keskmes seisab iiri-inglise päritolu kunstnik Francis Bacon, kes oma elu elab sama kirglikult ja vastuoluliselt nagu tema maalidki.

Francis Bacon, kelle elu oli sama värvikas ja keeruline kui tema kunst, on romaanis kujutatud õhukaitse järelevaatajana, kes Londoni pommitamiste ajal peab tihti viibima väljas, patrullides linna tänavaid ja parke. Just sellistel öödel satub Bacon seeria mõrvade tunnistajaks, mis keerab tema elu pea peale, muutes ta peagi politsei silmis peamiseks kahtlusaluseks.

Võitluses oma nime puhastamise nimel sukeldub Bacon sügavale kuritegude keerdkäikudesse, astudes samal ajal mõõduvõttu politseikomissar John Mordreniga. Üllatuslikult on just Bacon see, kes leiab vihjeid, mis võivad viia tõelise mõrvari jälile – mõrvari, kelle motiivid on ootamatult seotud kunstniku endaga.

Janice Law on loonud meistriteose, mis ühendab endas kunsti, poeesia ja mütoloogia, põimides need oskuslikult kokku sõjaajaloo ja põnevusloo elementidega. Kriitikud on tunnustanud romaani ainulaadsust ja autori oskust luua kirjanduslikke maailmu, mis haaravad lugejat ja ei lase enne viimast lehekülge lahti.

Kui sind huvitab ajalugu, kunst ja põnevus, siis "London põleb" on raamat, mis sind kahtlemata köidab ja pakub süvenemist väärt lugemiselamust.