LOOMINGU RAAMATUKOGU 2018 NR. 19/20 PITOL MEFISTO VALSS JA TEISI JUTTE

LOOMINGU RAAMATUKOGU 2018 NR. 19/20 PITOL MEFISTO VALSS JA TEISI JUTTE

Autor: Sergio Pitol

Kirjastus: KULTUURILEHT

Kategooria: Kaasaegne ilukirjandus
2018 aasta

Hindad

Rahva Raamat
4.50€
Osta
Sergio Pitol, keda on tunnustatud kui üht kõige eripärasemat Mehhiko kirjanikku 20. sajandil, on jätnud sügava jälje kirjandusmaailma. Tema mitmekülgsus tõlkija ja diplomaadina on sama märkimisväärne kui tema kirjanduslik pärand. Pitol, kelle panust kirjandusse tunnustati 2005. aastal prestiižse Cervantese auhinnaga, on kirjutanud teoseid, mis kõnetavad lugejaid üle kogu maailma.

Teos "Mefisto valss ja teisi jutte" on kui aken Sergio Pitoli kirjanduslikku hinge, pakkudes valikut tema novellide kullafondist. Raamatus leiduvad lood on kui peegeldused unenägude ja reaalsuse, fantaasia ja igapäevaelu piirimail, viies sind, kallis lugeja, kaasahaaravatele avastusretkedele. Need jutud ei ole lihtsalt tekstid – need on kutsed sukelduda mitmekesistesse maailmadesse, kus iga lause võib avada uue ukse tundmatusse.

Pitoli juttude võlu seisneb nende võimes ühendada erinevaid tasandeid: geograafilisi, kirjanduslikke ja filosoofilisi. Need lood ei ole lihtsalt lugemine – need on kogemused, mis rikastavad ja laiendavad sinu maailmapilti. Kogumiku lõpetab Ruth Sepa kirjutatud saatesõna, mis annab sügavama ülevaate Sergio Pitoli elust ja tema kirjanduslikust pärandist.

Kui otsid midagi, mis äratab su meeled ja viib sind kaugemale argipäevast, siis "Mefisto valss ja teisi jutte" on raamat, mida sa ei taha käest panna. See on kui rännak läbi aja ja ruumi, kus iga lugu avab ukse uude dimensiooni. Avasta Sergio Pitoli maailm ja lase oma kujutlusvõimel lennata koos tema sõnadega.