Lõpetamine. Tea, millal on õige aeg lahkuda

Lõpetamine. Tea, millal on õige aeg lahkuda

Autor: Annie Duke

Kirjastus: ÄRIPÄEV

Kategooria: Juhtimine ja eestvedamine
2024 aasta

Hindad

Rahva Raamat
44.50€
Osta
Apollo
44.95€ / 42.70€
Osta
Kujutage ette olukorda, kus olete asutanud ettevõtte, mis tundub teile tõelise eduloo algusena. Teie usku jagavad ka investorid, kes on valmis oma rahakotiraudu avama, et toetada teie visiooni. Ent mida aeg edasi, seda enam hakkab paistma, et edu asemel on horisondil ebaõnnestumine. Sellises olukorras seisate silmitsi dilemmaga: kas tõmmata projektile joon alla, anda investoritele raha tagasi ja pühenduda uuele ideele, või jätkata kulutuste tegemist lootuses, et saate veel olukorra päästa, riskides sellega veelgi suuremate kaotustega.

Annie Duke'i raamat "Lõpetamine. Tea, millal on õige aeg lahkuda" käsitleb just seda kriitilist otsustusprotsessi. Duke, kes on otsuste tegemise ja riskijuhtimise alal tunnustatud ekspert, selgitab, miks inimesed kalduvad valima teise tee ja miks see võib olla suurim viga, mida nad teevad. Ta uurib psühholoogilisi barjääre, mis takistavad meil õigeaegselt loobumast, ning toob välja, kuidas ühiskondlikud normid ja ootused mõjutavad meie otsuseid.

Raamatus tuuakse esile, et püsivus ja järjekindlus on küll voorused, kuid need ei taga alati edu. Duke toob välja, et edu saavutamiseks on vaja osata õigel hetkel loobuda, mis võib olla strateegiline eelis, kui seisame silmitsi elu väljakutsetega. Autor kasutab näiteid ärimaailmast, tippspordist ja investeerimisvaldkonnast, et näidata, kuidas inimpsühholoogia mõjutab meie otsuseid ja kuidas me sageli jätkame tegevusi, mis ei vii meid edasi, lootuses, et aja möödudes muutuvad asjad paremaks.

"Lõpetamine. Tea, millal on õige aeg lahkuda" on teos, mis õpetab, kuidas ära tunda hetke, mil on mõistlikum loobuda, et avada uks uutele võimalustele. See on väärt lugemine kõigile, kes seisavad silmitsi raske valikuga, kas jätkata või lõpetada, olgu see siis äris, isiklikus elus või investeerimises.