LR 1-2/2022 MEHIS HEINSAAR. ÖÖPÄEVIK

LR 1-2/2022 MEHIS HEINSAAR. ÖÖPÄEVIK

Autor: Mehis Heinsaar

Kirjastus: KULTUURILEHT

Kategooria: Varia
2022 aasta

Hindad

Rahva Raamat
4.70€
Hetkel pole saadaval
Kui oled kirjandushuviline, kes hindab sügavamõttelisust ja ausust, võib Mehis Heinsaari "Ööpäevik" olla just see teos, mida otsid. Mehis Heinsaar, tuntud eesti kirjanik, kes sündis 1973. aastal, on oma loomingus tuntud unikaalse stiili ja filosoofilise sügavuse poolest. "Ööpäevik" on kogumik, mis sisaldab autori isiklikke mõtisklusi, ülestähendusi ja lugusid, mis on kirja pandud viie aasta jooksul, ajavahemikus 2007 kuni 2012.

See raamat on justkui kirjaniku sisekaemuslik rännak, kus ta avab oma hinge ja mõtteid, kirjutades neid üles justkui päevikusse. Heinsaar ise on öelnud, et need kirjutised olid mõeldud eelkõige iseendale ja sellele "ainsale lugejale endas", kes otsib kirjandusest enamat kui lihtsalt ilukõnet – tõe paljastumist.

Huvitav fakt on see, et 2011. aasta päevikukirjed on kogumikust puudu. Heinsaar on jaganud, et kaotas need märkmed ühel saatuslikul novembriööl Tartus, pärast seda, kui viimased kõrtsid olid uksed sulgenud. Ta on poeetiliselt maininud, et ehk oli see kadumine omamoodi "väikseim võimalik lunaraha", et leida tee välja sügisesest, ohtlikust ja tupikuterohkest linnalabürindist.

Kui sind köidab mõte sukelduda ühe Eesti kirjandusmaastiku omapäraseima autori mõttemaailma, siis "Ööpäevik" pakub sulle võimalust avastada Mehis Heinsaare sisemist universumit. Raamat, mis on kirjutatud justkui päevikuvormis, annab sulle võimaluse tunnetada aega ja ruumi, kus kirjaniku loovus ja eneseotsingud said vormi. See on teos, mis ei pruugi jätta kedagi ükskõikseks, kutsudes lugejat kaasa mõtlema ja enda sees olevat tõeotsijat rahuldama.