LR 1/2023 Kruusa Kalju. Üleelamiste vanake

LR 1/2023 Kruusa Kalju. Üleelamiste vanake

Autor: Kalju Kruusa

Kirjastus: KULTUURILEHT

Kategooria: Luule
2023 aasta

Hindad

Rahva Raamat
5.00€
Hetkel pole saadaval
Kui otsid värsket luuleelamust, siis Kalju Kruusa uusim luulekogu "Üleelamiste vanake" võib olla just see, mida vajad. Sündinud 1973. aastal, on Kruusa tuntud oma ainulaadse stiili ja keeletundlikkuse poolest, mis on taas esil tema kaheksandas luulekogus.

"Üleelamiste vanake" toob sinuni luuletused, mis on peamiselt loodud aastatel 2018–2021. Kogumikus on luuletused paigutatud suuresti kronoloogilisse järjekorda, kuid autor on siin-seal ajajärjestusega mänginud. Luuletused käsitlevad eelkõige pereelu ja igapäevaseid seiku, pakkudes äratundmisrõõmu ja mõtisklusainet. Kruusa on tuntud oma kolmerealiste lühilaulude poolest, mis on ka selle kogumiku keskmes.

Eriti huvitav on see, et "Üleelamiste vanake" on Kruusa esimene teos, mis on kirjutatud läbivalt mõõdulistesse värsiridadesse. Luuletaja on katsetanud "taktilist värsisüsteemi", mis annab tema luuletustele uue rütmi ja kõla. Inspiratsiooni on Kruusa ammutanud nii oma elust, jaapani modernsetest tankadest kui ka kirjandusfestivalil HeadRead saadud taskumärkmikust.

Lisaks on Kruusa 2019.–2021. aastal saadud kirjanikupalga toel saanud pühenduda luulele, mis on kahtlemata mõjutanud tema loomingut. Ja kui oled eesti keele tähestiku nüansside vastu uudishimulik, siis võid märgata, et Kruusa on lisanud sellesse tähtedega ă, ĕ, ĭ, ŏ, ŭ ja ў, mis kõlavad õnneks tuttavlikult nagu õ.

Kas oled valmis sukelduma Kalju Kruusa luulemaailma? "Üleelamiste vanake" ootab sind, et pakkuda poeetilist peegeldust elust endast, mida saab nautida ja mõtiskleda üha uuesti.