LR 10/2022 Tõnis Vilu. Kõik linnud valgusele

LR 10/2022 Tõnis Vilu. Kõik linnud valgusele

Autor: Tõnis Vilu

Kirjastus: KULTUURILEHT

Kategooria: Luule
2022 aasta

Hindad

Rahva Raamat
3.80€
Osta
Kas olete valmis sukelduma luule sügavustesse, kus tunded ja mälestused kohtuvad? Tõnis Vilu, tunnustatud Eesti poeet, kutsub teid avastama oma seitsmendat luulekogu "Kõik linnud valgusele". See teos on justkui rännak läbi inimese sisemise maastiku, kus iga luuletus on peegelduseks hetkedest, mis on täis nii haprust kui ka sügavat kurbust.

Vilu, kelle varasem luulekogu "Tundekasvatus" tõi talle Eesti Kultuurkapitali kirjanduse sihtkapitali aastaauhinna, jätkab oma luules teekonda inimhinge keerukatesse soppidesse. Kuid "Kõik linnud valgusele" ei piirdu ainult sisemise maailma uurimisega. Autor otsib lohutust ja tähendust ka välisest – merest, valgusest, tiigivee pinnalt.

See luulekogu on kui kutsung vaadata sügavale iseendasse, leidmaks seal peituvaid tõdesid ja tuge. Vilu sõnad pakuvad lugejale võimalust kogeda emotsioonide spektrit, mis on sama lai ja mitmekesine kui linnuliigid, kes valguse poole lendavad.

Kui olete huvitatud luulest, mis kõnetab ja puudutab, siis "Kõik linnud valgusele" on teos, mis võib teie südame võita. Tõnis Vilu oskus luua sõnadega maailmu, mis on samaaegselt habras ja võimas, teeb temast ühe tähelepanuväärseima hääle kaasaegses Eesti luules. Ärge laske sellel võimalusel libiseda – avastage "Kõik linnud valgusele" ja laske end kaasa viia luule imelisse maailma.