LR 11-12/2022 Patti Smith. Pühendumus

LR 11-12/2022 Patti Smith. Pühendumus

Autor: Patti Smith

Kirjastus: KULTUURILEHT

Kategooria: Kaasaegne ilukirjandus
2022 aasta

Hindad

Rahva Raamat
4.70€
Hetkel pole saadaval
Patti Smith, New Yorgi südamest pärit muusika ja kirjanduse ikoon, pakub oma teoses "Pühendumus" lugejale intiimse pilguheidu oma hinge sügavustesse ja loovuse allikatesse. Sündinud aastal 1946, on Smith tuntud oma mõjuka panuse eest rokkmuusikasse ning kirjandusmaailma, kus ta on end tõestanud kui laulukirjutajat ja kirjanikku.

"Pühendumus" on teekond, mis viib sind läbi Patti Smithi silmade Prantsusmaale, kus ta külastab paiku, mis on olnud olulised kirjandus- ja kultuurilooliselt. Tema sõnad viivad sind Pariisi tänavatele, Vahemere äärse Sète'i linna melusse ning kirjanik Albert Camus' suvemajja Lourmarinis. Need paigad on kui kangastused, mis põimuvad Smithi enda elulugude ja poeetilise väljamõeldisega, luues teose, mis on sama palju reisipäevik kui ka fantaasiarikas jutustus.

Raamatus "Pühendumus" avaneb lugu noorest iluuisutajast, kelle kirglik elu ja unistused on inspireeritud Smithi enda kogemustest, lugemistest ja filmist "Risttuules", mille on lavastanud Martti Helde. Smithi sõnul on inspiratsioon kui mõõtmatu jõud, mis tabab sind ootamatult ja sunnib looma. See teos ongi kui peegeldus sellest, kuidas loominguline vaim leiab impulssi igapäevaelust ja kuidas sellest sünnib midagi ettearvamatut ja uut.

Raamatule lisab väärtust tõlkija Paula Taberlandi saatesõna, mis aitab lugejal mõista Patti Smithi ja tema teoste sügavust. "Pühendumus" ei ole lihtsalt lugemiskogemus, vaid rännak läbi autori silmade, kus iga peatükk on kui uks avastamata maailma.

Kui sind paeluvad loovuse labürindid ja isiklikud avastusretked, siis "Pühendumus" on just sinu jaoks. Lase Patti Smithil olla sinu giidiks läbi inspiratsiooni keerdkäikude, kus iga sõna on kui samm teekonnal eneseleidmise poole.