LR 11-13/2023 Ingeborg Bachmann. Kolmekümnes aasta

LR 11-13/2023 Ingeborg Bachmann. Kolmekümnes aasta

Autor: Ingeborg Bachmann

Kirjastus: KULTUURILEHT

Kategooria: Kaasaegne ilukirjandus
2023 aasta

Hindad

Rahva Raamat
8.00€
Osta
Ingeborg Bachmann, tuntud kui üks 20. sajandi teise poole säravamaid saksakeelse kirjanduse tähti, esitleb oma proosakogumikku "Kolmekümnes aasta". See 1961. aastal ilmunud teos märgib Bachmanni laienemist luulest sügavamale proosa maailma, kus tema terav ühiskonnakriitika pääseb veelgi enam esile, ilma et kaoks ära tema kirjutiste iseloomulik rütm ja kujundirikkus.

Bachmanni teos ei ole lihtsasti seeditav; see kutsub sind kaasa mõtlema ja võib-olla isegi oma vaateid küsimärgi alla panema. Autor uurib, mis juhtub inimesega, kui ta saab kolmekümneaastaseks, kuidas sõda mõjutab meie valikuid ja milline on naise roll ühiskonnas. Need teemad on ajatud ja kõnetavad lugejaid ka tänapäeval.

Eesti lugejale ei ole Bachmann võõras. Tema teine proosakogu "Kolm teed järve äärde" ja romaan "Malina" on samuti eesti keeles ilmunud, mõlemad Helgi Loigu suurepärases tõlkes. "Kolmekümnes aasta" on saanud eestikeelse kuue tänu tõlkija Liisi Rünkla oskuslikule tööle, kes lisaks tõlkimisele avab oma saatesõnas teose tausta ja Bachmanni kirjanduslikku tähtsust.

Kui sa oled kirjandushuviline, kes hindab sügavat mõtisklust ja ühiskondlikku teravust, siis "Kolmekümnes aasta" on just sinu jaoks. See on teos, mis ei jäta sind külmaks ja kutsub sind kaasa elama Ingeborg Bachmanni kirjanduslikule geniaalsusele.