LR 13-15/2022 Justus Lipsius. Laimamisest. Meelekindlusest

LR 13-15/2022 Justus Lipsius. Laimamisest. Meelekindlusest

Autor: Justus Lipsius

Kirjastus: KULTUURILEHT

Kategooria: Ühiskond
2022 aasta

Hindad

Rahva Raamat
5.70€
Osta
Tutvustan teile teost, mis valgustab varauusaegse tarkuse ja filosoofia sügavusi: "Justus Lipsius: Laimamisest. Meelekindlusest". See raamat on tõlgitud ladina keelest ja sisaldab põhjalikke kommentaare ning saatesõna, mille on kirjutanud Kristi Viiding.

Justus Lipsius, kes elas aastatel 1547–1606, oli oma ajastu üks mõjukamaid humaniste ja antiikkultuuri tundjaid. Tema eluajal Madalmaades valitsenud usuliste ja võimuvõitluste keerises otsis Lipsius lahendusi stoa filosoofiast. Ta kujunes uusstoitsismi liikumise eestvedajaks, propageerides eluviisi, mis keskendus emotsioonide kontrollile ja meelekindlusele, erinevalt toonasele levinud kristlikule kannatamise ideaalile.

Raamatu keskmes on elav dialoog, mis selgitab, kuidas teadlik sisemine töö aitab saavutada apatheiat – tunnete vältimist ja meelekindlust. Samuti avab Lipsius oma populaarses kõnes laimamise teemat, tuues välja selle hävitava olemuse ja konfliktide allikana. Ta õpetab, et laimule ei tohiks vastata samaga, vaid stoilisele mõtlejale kohase meelekindluse, kannatlikkuse ja üleolekuga.

See raamat on väärtuslik lugemine neile, kes soovivad süveneda stoitsismi õpetustesse ja mõista, kuidas iidset tarkust rakendada tänapäeva keerulistes olukordades. Kas olete valmis avastama, kuidas vanad tarkused võivad aidata teil saavutada sisemist rahu ja vastupidavust?