LR 14-15/2023 Marcel Schwob. Kujuteldavad elud

LR 14-15/2023 Marcel Schwob. Kujuteldavad elud

Autor: Marcel Schwob

Kirjastus: KULTUURILEHT

Kategooria: Kaasaegne ilukirjandus
2023 aasta

Hindad

Rahva Raamat
7.00€
Osta
Marcel Schwob (1867–1905) oli prantsuse kirjanik, kelle lühikest elu varjutab tema kirjanduslik pärand, mis on inspireerinud paljusid suurkujusid nagu Jorge Luis Borges, Italo Calvino ja Roberto Bolaño. Schwobi "Kujuteldavad elud" on teos, mis viib sind rännakule läbi kahekümne kolme ainulaadse ja miniatuurse eluloo, kus reaalsus põimub fantaasiaga, luues unenäolisi ja detailirohkeid portreesid.

Raamatus "Kujuteldavad elud" avaneb sulle galerii erakordsetest isiksustest, alates antiikajast pärit tegelastest kuni mereröövlite, luuletajate ja mõrtsukateni. Schwob ei keskendu üldistustele, vaid toob esile iga isiku ainulaadsed jooned, luues nii elavalt värvikad ja meeldejäävad kujutised. Ta uskus, et biograafi ülesanne pole mitte tõe dokumenteerimine, vaid inimese olemuse väljajoonistamine kaosest, andes lugejale võimaluse näha ajaloo varjatud tahke.

Lisaväärtust pakuvad raamatule tõlkija kommentaarid ja Tiit Aleksejevi saatesõna, mis aitavad mõista Schwobi mõju ja tema teoste olulisust. Lisaks on Loomingu Raamatukogus ilmunud Schwobi teos "Monelle'i raamat", mille on tõlkinud ja saatesõna kirjutanud Lore Listra.

Kui sa hindad kirjanduses sügavust ja mitmekülgsust, siis "Kujuteldavad elud" on just sinu jaoks. See on raamat, mis ei jäta sind ükskõikseks, kutsudes kaasa mõtlema ja avastama ajaloo ja inimloomuse peidetud kihte.