LR 16-17/2022 Tiziano Scarpa. Stabat Mater

LR 16-17/2022 Tiziano Scarpa. Stabat Mater

Autor: Tiziano Scarpa

Kirjastus: KULTUURILEHT

Kategooria: Kaasaegne ilukirjandus
2022 aasta

Hindad

Rahva Raamat
4.70€
Osta
Avastage Tiziano Scarpa südantliigutavat lühiromaani "Stabat Mater", mis viib teid ajas tagasi XVIII sajandi Veneetsiasse, kus noor ja andekas viiuldaja Cecilia rändab läbi oma keerulise elu. Cecilia, kes on orb ja kasvab üles Veneetsia orbudekodus, avastab muusika imelise maailma, mis pakub talle lohutust ja pääseteed tema piiratud igapäevaelust. Tema loo kaudu puudutab Scarpa sügavalt ja värvikalt naiseks olemise, emaduse ja kehalisuse teemasid.

Tiziano Scarpa, kes on sündinud 1963. aastal, on tunnustatud Itaalia kirjanik ja luuletaja. Tema teos "Stabat Mater" on saanud laialdast tunnustust ja võitis 2009. aastal Itaalia prestiižseima kirjandusauhinna, Premio Strega. Raamat pakub lugejatele võimalust sukelduda ajaloolise ja fiktiivse, ilusa ja julma, õrna ja robustse maailma sügavustesse.

Scarpa kasutab oma teoses rikkalikku kujundikeelt, et tuua esile Veneetsia salapärase atmosfääri ning siduda see kuulsa helilooja ja muusikaõpetaja Antonio Vivaldi inspireeriva pärandiga. Cecilia kirjad emale, keda ta pole kunagi kohanud, ja orbudekodu laste maskide taga esitatav muusika, on liigutavad ja väljendusrikkad elemendid, mis kujundavad romaani emotsionaalset tuuma.

Raamatu lõpus pakub Scarpa ise järelsõna, mis annab teosele sügavama mõõtme, samas kui tõlkija Paul Rau saatesõna tutvustab lugejatele kirjaniku elu ja tööd, andes lisakonteksti ja rikastades lugemiskogemust.

"Stabat Mater" on kaunis ja mõtlemapanev teos, mis kõnetab lugejaid oma ajatu teemakäsitluse ja meisterliku jutuvestmisega. See on teos, mis ei jäta teid kindlasti külmaks ja kutsub kaasa elama Cecilia liigutavale loole.