LR 17-18/2021 LUKIANOS. SURNUTE KÕNELUSED

LR 17-18/2021 LUKIANOS. SURNUTE KÕNELUSED

Autor: Lukianos

Kirjastus: KULTUURILEHT

Kategooria: Kaasaegne ilukirjandus
2021 aasta

Hindad

Rahva Raamat
4.50€
Hetkel pole saadaval
Kui oled huvitatud antiikkirjandusest ja satiirist, siis Lukianose teos "Surnute kõnelused" on just sinu jaoks. See teos on tuntud kui üks vanakreeka kirjanduse satiirilise suurmeistri silmapaistvamaid töid, kus saavad sõna erinevad ajaloolised ja müütilised tegelased. Kujutle, et oled allilmas, kus kreeka riigijuhid, varakad kaupmehed, sügavmõttelised filosoofid, legendaarsed kangelased ja isegi jumalad arutlevad elu põhiküsimuste üle. Nad kurdavad surmajärgse elu ebaõigluse üle, igatsevad maiseid naudinguid ja varandusi ning vahetavad mõtteid oma saavutuste ja au positsioonide üle.

Lukianose terav pliiats ja pilkav huumor annavad elu kahele tema lemmiktegelasele, Menipposele ja Diogenesele, kes oma kriitilise ja iroonilise vaatega kujutavad kreeka kultuuri ja ühiskonna omapärasid. Nende vestluste kaudu avaneb lugejale akna kaudu vaade kreeklaste uskumustesse, maailmatunnetusse ja igapäevaelu korraldusse.

Alates renessansiajastust on "Surnute kõnelusi" Euroopa kirjanduses tihti eeskujuks võetud ning isegi Voltaire on Lukianose kohta öelnud, et kuigi ta on meelelahutaja, suudab ta oma lugejaid ka sügavamalt mõtlema panna. See teos on kahtlemata väärt lugemist, kui soovid sukelduda antiikaja maailma ja avastada, kuidas vanad kreeklased elu ja surma üle arutlesid.