LR 19-20/2023 Krisztina Tóth. Piksel

LR 19-20/2023 Krisztina Tóth. Piksel

Autor: Krisztina Tóth

Kirjastus: KULTUURILEHT

Kategooria: Kaasaegne ilukirjandus
2023 aasta

Hindad

Rahva Raamat
7.00€
Osta
Kas olete kunagi mõelnud, kuidas inimkeha võib jutustada lugusid? Krisztina Tóthi teos "Piksel" viib teid intiimsele rännakule läbi inimlike kogemuste, kus iga kehaosa muutub loo kandvaks jõuks. See raamat, mis on kogumik kolmekümnest lühijutust, avab ukse erinevate tegelaste maailma, kes kohtuvad ja lahku lähevad, jutustades lugusid ihast, suhetest, reetmistest, lootustest ja eneseleidmisest.

"Piksel" on justkui mosaiik, kus iga jutt on üks tükike suuremast pildist, moodustades koos avatud võrgustikuga tekstikeha, mis kutsub lugejat pidevalt avastama uusi mõtteid ja perspektiive. Tóth, kes on sündinud aastal 1967, on oma kodumaal Ungaris tuntud ja armastatud luuletaja, novellist, lastekirjanik, tõlkija ning kunstnik. Ta on tuntud oma peene sotsiaalse taju, naiste perspektiivi esiletõstmise ning terava ja samas humoorika keelekasutuse poolest, mis on rikastanud ungari kirjandusmaastikku.

Kui soovite sukelduda sügavamale inimhinge keerdkäikudesse ja avastada, kuidas korduvad motiivid elus omavahel põimuvad, siis "Piksel" on teie jaoks. See raamat on suurepärane näide niinimetatud kolumnnovelli žanrist, mis on Ungaris väga populaarne. Tóthi kirjutatud lood on täis üllatusi ja uusi avastusi, mis panevad teid kindlasti mõtlema ja võib-olla isegi vaatama oma keha ja suhteid uue pilguga.