LR 2-3/2023 Ilja Prozorov. D train. Roheline piinapink

LR 2-3/2023 Ilja Prozorov. D train. Roheline piinapink

Autor: Il'ja Prozorov

Kirjastus: KULTUURILEHT

Kategooria: Kaasaegne ilukirjandus
2023 aasta

Hindad

Rahva Raamat
7.00€
Osta
Kas olete kunagi mõelnud, kuidas on elada võõrsil, kaugel kodumaast, kus iga päev on võitlus oma koha leidmise eest? Ilja Prozorovi teos "LR 2-3/2023 Ilja Prozorov. D train. Roheline piinapink" viib teid kahe erakordse inimese eluteele, kes on leidnud end New Yorgi suurlinna südamest, kus unistused ja reaalsus põrkuvad.

Ilja Prozorov, kes on ise sündinud 1987. aastal Tallinnas, on pühendunud slaavi keelte ja kultuuri süvitsi uurimisele Tallinna Ülikooli magistriõppes. Tema kirjutamisteekond algas viis aastat tagasi ja nüüdseks on ta välja andnud teose, mis uurib inimhingede sügavusi ja rändamise valu.

"LR 2-3/2023 Ilja Prozorov. D train. Roheline piinapink" on lugu inimestest, kes on oma kodumaalt lahkunud, et leida uus algus. Raamatu lehekülgedelt leiate Salima, kes on põgenenud Usbekistani rõhuvatest oludest, ja Fjodori, kes on tulnud Tallinnast, otsides õnne ja eelkõige iseennast. Nende lood põimuvad Brooklyni emigrantide kogukonnaga, kus igaüks neist püüab oma unistusi ellu viia, kõlades Frank Sinatra igihalja looga "New York, New York".

Prozorov ei jutusta ainult inimeste lugusid, vaid toob esile ka taimede metafoori – need, kes on oma juured kodumaa mullast välja tõmmanud ja peavad nüüd võõral maal vastu pidama. Tema teos on sügavalt isiklik ja samas universaalne, käsitledes teemasid, mis puudutavad meid kõiki: kuuluvustunnet, identiteeti ja inimlikku vastupidavust.

Kui olete huvitatud inimlikust võitlusest ja rändamise ilust ning valust, siis "LR 2-3/2023 Ilja Prozorov. D train. Roheline piinapink" on teos, mida ei tohiks mööda lasta. Avastage, kuidas Prozorov meisterlikult põimib kokku erinevate kultuuride ja saatuste niidid, luues tõeliselt kaasahaarava lugemiskogemuse.