LR 20/2022 Michael Köhlmeier. Idüll uppuva koeraga

LR 20/2022 Michael Köhlmeier. Idüll uppuva koeraga

Autor: Michael Köhlmeier

Kirjastus: KULTUURILEHT

Kategooria: Kaasaegne ilukirjandus
2022 aasta

Hindad

Rahva Raamat
3.80€
Osta
Michael Köhlmeier, sündinud 1949. aastal, on Austrias tuntud kirjanik ja raadioteatri meister, kelle looming on aastate jooksul pälvinud laialdast tähelepanu. Tema teosed, mis tihti põimivad endas antiikmütoloogia ja klassikalise kirjanduse elemente, on leidnud tee paljude lugejate südametesse. Üks tema märkimisväärsemaid teoseid on "Idüll uppuva koeraga", mis viib lugeja lumise Alpi küla idüllilisse keskkonda, kus peategelased – kirjanik ja tema toimetaja – arendavad välja ootamatu sõpruse.

Raamatus "Idüll uppuva koeraga" kohtuvad kaks meest, kes on aastaid töötanud ühiste projektide kallal, kuid alles hiljuti avastanud sügavama sideme. Ühel jalutuskäigul kohtuvad nad musta koeraga, mis viib ühe mehe ootamatu õnnetundeni, samas kui teisele annab see vihje, kuidas sõnastada oma tütre kaotusest rääkivat lugu. See teos ei ole mitte ainult sügavalt liigutav jutustus, vaid ka peen psühholoogiline uurimus inimsuhetest ja leinast.

Kui olete huvitatud kirjandusest, mis uurib inimhinge keerukust ja pakub samal ajal kaasahaaravat lugemiselamust, siis Michael Köhlmeieri "Idüll uppuva koeraga" on teos, mida ei tohiks mööda lasta. See raamat on suurepärane valik neile, kes hindavad nii klassikalise kirjanduse kui kaasaegse proosa sügavust ja rikkust.