LR 24-25/2023 Sigrid Nunez. Mitz. Bloomsbury marmosett

LR 24-25/2023 Sigrid Nunez. Mitz. Bloomsbury marmosett

Autor: Sigrid Nunez

Kirjastus: KULTUURILEHT

Kategooria: Kaasaegne ilukirjandus
2023 aasta

Hindad

Rahva Raamat
7.00€
Osta
Kas olete kunagi mõelnud, milline võiks olla elu läbi ühe väikese, kuid erakordse looma silmade? Sigrid Nunezi teos "Mitz" viib teid ajarännakule, kus te saate osa ühe marmoseti - jah, just nimelt marmoseti - igapäevaelust, kes jagas oma päevi kirjandusliku suurkuju Leonard Woolfi kõrval. See pole lihtsalt loomajutt; see on lugu sõprusest, ajastust ja ajaloo tuultest, mis puhusid enne Teist maailmasõda aastatel 1934–1938.

Sigrid Nunez, kelle looming on pälvinud Ameerika rahvusliku kirjandusauhinna, on kudunud kokku ühe erilise loo, kasutades selleks päevikukatkeid, kirju ja mälestusi. "Mitz" pole pelgalt ajalooline dokument või väljamõeldud lugu; see on sügavalt isiklik portree, mis heidab valgust inim- ja loomavahelistele suhetele ning pakub intiimset pilguheitu ühe ajastu kultuurilisse südamesse.

Kui kirjandus ja ajalugu on teie kirg ning teile meeldib lugeda teoseid, mis pakuvad nii emotsionaalset sügavust kui ka intellektuaalset stimulatsiooni, siis "Mitz" on just teile. Nunezi oskuslik käsitlus toob esile nii väikese marmoseti kui ka tema inimkaaslaste keerukuse ja sügavuse, luues teose, mis on sama kaasahaarav kui ajalooline kronoloogia.

Avastage "Mitz" ja sukelduge aega, kus maailm oli teel suurte muutuste poole, läbi ühe väikese, kuid tähelepanuväärse kaaslase silmade. See on lugu, mis ei jäta teid külmaks ja mille sõnum kõlab tugevalt ka tänapäeva maailmas.