LR 26/2023 Siegfried von Vegesack. Jaschka ja Jann

LR 26/2023 Siegfried von Vegesack. Jaschka ja Jann

Kirjastus: KULTUURILEHT

Kategooria: Varia
2023 aasta

Hindad

Rahva Raamat
5.00€
Hetkel pole saadaval
Avasta Siegfried von Vegesacki (1888–1974) kirjanduslik pärand uuesti läbi tema teose "LR 26/2023 Siegfried von Vegesack. Jaschka ja Jann". See raamat viib sind tagasi ajaloo keerdkäikudesse, kus autor, pärit baltisaksa aadlist, meenutab oma noorusaegu Tartu ülikoolis, kus ta veetis aastad 1907–1912 elavat tudengielu, olles korporatsioon Livonia uhke liige.

Teos "Jaschka ja Jann" on kirjutatud sügava nostalgiaga, kajastades autori isiklikke kogemusi ja tundeid kadunud maailma vastu. Vegesacki sõnaseades avaneb lugejale lõhestunud linn – ühelt poolt saksa Dorpat, teisalt eesti Tartu – ning selles maailmas sünnib keelatud armulugu. Peategelased, baltisaksa tudeng Jaschka ja eesti õmblejanna Janne, leiavad üksteist ajastu keeristes, kus kultuuride kokkupõrge loob pinnase nii konfliktidele kui ka sügavale kiindumusele.

Professor Liina Lukas toob oma saatesõnas esile, kui erakordselt ja rõõmsameelselt on Vegesack suutnud koloniaalajastu pärandiga toime tulla, võrreldes teiste Balti kirjandusteostega. See teos ei ole mitte ainult meelelahutuslik lugemine, vaid ka oluline kultuurilooline dokument, mis aitab mõista meie ajaloo mitmekihilisust ja selle mõju tänapäeva ühiskonnale.

Kui sind huvitab ajalugu, kultuuride kohtumine ja keerulised inimsuhted, siis "Jaschka ja Jann" on just see raamat, mis peaks sinu lugemisnimekirjas olema. See on lugu, mis ei jäta sind külmaks, vaid kutsub kaasa mõtlema ja süvenema ajastu hingeellu.