LR 26–27/2022 Mircea Cărtărescu. Ruletimängija

LR 26–27/2022 Mircea Cărtărescu. Ruletimängija

Autor: Mircea Cartarescu

Kirjastus: KULTUURILEHT

Kategooria: Kaasaegne ilukirjandus
2022 aasta

Hindad

Rahva Raamat
4.70€
Osta
Kas olete valmis sukelduma Rumeenia kirjanduse sügavustesse? Mircea Cărtărescu, sündinud 1956. aastal, on autor, kes viib teid läbi oma debüütteose "Nostalgia" kolme haarava novelli, avastama Bukaresti peidetud nurki, mis on täis müstikat ja salapära. Teie ees avanevad lood, mis on justkui elavateks mõistujuttudeks, kus igapäevane ja üleloomulik põimuvad lahutamatult.

Esimeses novellis kohtute hulkuriga, kes on viinud Vene ruleti mängimise ohtliku täiuslikkuseni, pannes oma elu kaalule iga päästikule vajutusega. See mees ei mängi mitte ainult oma saatusega, vaid kutsub esile ka küsimusi elu ja surma piiridest.

Teises loo peategelaseks on müstiline poiss, kes ilmub justkui ei kusagilt ja toob endaga kaasa lugusid, mis muudavad tavaliste kraavides mängivate laste maailma. Tema jutud on nagu värskendavad värvid, mis muudavad halli argipäeva kirjuks ja ettearvamatuks.

Kolmandas novellis jälgime arhitekti, kes avastab Dacia sõiduauto roolis istudes autopasuna ootamatud võimed. Tema avastus viib teda komponeerima muusikat, mis ei ole mõeldud mitte ainult inimkõrvadele, vaid mis resoneerib kogu universumiga, luues seeläbi sfääride harmoonia.

Mircea Cărtărescu "LR 26–27/2022 Ruletimängija" on teos, mis ei jäta kedagi külmaks. See on kirjanduspärl, mis ühendab endas sügava psühholoogilise sisevaatluse ja rikkaliku kujutlusvõime, viies teid rännakule läbi inimhinge keerukate labürintide. Kas olete valmis avastama argise maagia ja universumi rütme?