LR 27-28/2023 Dominique Fortier. Paberlinnad

LR 27-28/2023 Dominique Fortier. Paberlinnad

Autor: Dominique Fortier

Kirjastus: KULTUURILEHT

Kategooria: Kaasaegne ilukirjandus
2023 aasta

Hindad

Rahva Raamat
7.00€
Osta
Kas olete kunagi mõelnud, milline võis olla luuletaja Emily Dickinsoni salapärane elu? Dominique Fortieri teos "Paberlinnad" viib teid avastusretkele, mis heidab valgust sellele erakordsele naisele, keda tänapäeval tunnustatakse kui üht XIX sajandi Ameerika kirjanduse suurkuju.

Emily Dickinson oli oma ajastu mõistatus – kuigi tema sulest pärineb hulgaliselt luuletusi, avaldati tema eluajal vaid käputäis neist, pealegi anonüümselt ja toimetaja poolt kohendatuna. Dickinsoni tõeline anne ja tema kirjanduslik pärand tulid päevavalgele alles postuumselt, kinnistades tema nime kirjandusajalukku.

Dominique Fortier, sündinud 1972. aastal Québecis, on andekas kirjanik, kelle looming on pälvinud mitmeid auhindu, sealhulgas Kanada prestiižse Governor General’s Literary Awardsi. "Paberlinnad" on teos, mis on ära teeninud tunnustatud Renaudot’ esseeauhinna, kinnitades Fortieri oskust luua sügavat ja kaasahaaravat proosat.

Raamatus "Paberlinnad" põimuvad luuletaja Emily Dickinsoni ja autori enda igapäevaelu hetked poeetiliste fragmentide ja mõtisklustega luulest, loomingust ning naiseks ja loojaks olemise keerukusest. See on lugu, mis kõnetab sügavalt ja kutsub lugejat kaasa mõtlema loomingu ja elu üle.

Kui olete huvitatud kirjandusest, ajaloost või lihtsalt kaunitest sõnadest, siis "Paberlinnad" on teie jaoks. See raamat ei ole lihtsalt biograafia või kirjandusteos – see on avastusretk ühe kirjandusajaloo kõige huvitavama isiku sisemaailma. Saa osa sellest rännakust ja avasta Emily Dickinsoni maailm läbi Dominique Fortieri silmade.