LR 28/2022 Hella S. Haasse. Uruq

LR 28/2022 Hella S. Haasse. Uruq

Autor: Hella S. Haasse

Kirjastus: KULTUURILEHT

Kategooria: Kaasaegne ilukirjandus
2022 aasta

Hindad

Rahva Raamat
3.80€
Osta
Kas olete kunagi mõelnud, kuidas sõprus võib õitseda ka kõige keerulisemates olukordades? Hella S. Haasse'i teos "LR 28/2022 Hella S. Haasse. Uruq" viib teid ajaloolisele rännakule, kus avastate just sellise sõpruse loo. See romaan, mis avaneb lausega "Uruq oli minu sõber", jutustab kahe noormehe – Hollandi teeistanduse juhataja poja ja kohaliku sundalase Uruqi – lugu, kelle sügav sõprus Jaava saarel õitseb vaatamata ajastu ja ühiskonna keerukusele.

Hella S. Haasse, keda tihti austavalt nimetatakse Hollandi kirjanduse grand dam'iks, tugineb oma esikteoses sügavalt isiklikel mälestustel, mis pärinevad 20. sajandi algusest ja Hollandi Ida-India koloniaalajastust. Tema kirjutatud sõnad ei ole lihtsalt ilukirjanduslikud – need on elanud ajalugu, mis on põimitud autori enda kogemustega.

Kui olete huvitatud teose ja selle ajastu sügavamast mõistmisest, pakub tõlkija Kerti Tergemi järelsõna väärtuslikku taustainfot. Seal uuritakse nii Haasse'i elu ja tööd kui ka laiemat Hollandi koloniaalajalugu, andes lugejale võimaluse mõista konteksti, milles see lummav lugu aset leiab.

Kui olete kirglik ajaloo ja kultuuride vastu ning soovite sukelduda ühe kirjandusliku meistriteose sügavustesse, on "LR 28/2022 Hella S. Haasse. Uruq" teos, mis võib teid rikastada ja teie maailmavaadet avardada. Avastage sõpruse jõud ja inimlikkuse keerukus läbi Haasse'i kauni proosa.