LR 31-34/2021 TSITSI DANGAREMBGA. NÄRVILISED OLUD

LR 31-34/2021 TSITSI DANGAREMBGA. NÄRVILISED OLUD

Autor: Tsitsi Dangarembga

Kirjastus: KULTUURILEHT

Kategooria: Kaasaegne ilukirjandus
2021 aasta

Hindad

Rahva Raamat
6.40€
Osta
Kas otsite kirjandusteost, mis avardaks teie silmaringi ja viiks teid sügavale Aafrika kirjandusmaailma südamesse? Tsitsi Dangarembga teos "Närvilised olud" on just see, mida vajate. See raamat pole mitte ainult üks tähtsamaid teoseid Aafrika kirjanduses, vaid ka märgiline samm Zimbabwe kirjandusajaloos, kuna Dangarembga on esimene mustanahaline naiskirjanik riigis, kes on avaldanud romaani inglise keeles.

Teos viib teid 1960. aastate Rodeesiasse, kus noor Tambu püüdleb hariduse poole, et murda läbi ahistavatest soorollidest ja traditsioonidest, mis on tema ühiskonnas nii sügavalt juurdunud. Tema lugu on ühtaegu nii isiklik kui ka üldistusvõimeline, peegeldades paljusid tolle aja Aafrika ühiskondi. Tambu onu, kes on üks esimesi läänes haritud mustanahalisi, võtab enda peale vastutuse aidata oma peret vaesusest välja. Kui Tambu vend Nhamo, kes esialgu saab võimaluse minna misjonikooli, ootamatult sureb, avaneb Tambule uks haridusmaailma.

Dangarembga "Närvilised olud" ei ole lihtsalt kujunemisromaan, vaid see on ka terav pilguheit naiste olukorrale, rassilistele ja soolistele pingetele ning kultuurilistele vastuoludele, mis kujundasid toonast ühiskonda. See raamat ei vaja lisakirjeldusi, sest selle lehekülgedel joonistuvad välja kõik need teemad, andes lugejale võimaluse mõista ja tunda ajastu keerukust ja ilu.

Kui teile meeldib süveneda ajaloolistesse romaanidesse, mis käsitlevad inimlikke püüdlusi ja ühiskondlikke muutusi, siis "Närvilised olud" on teie jaoks. See on lugu, mis ei jäta teid külmaks, ja annab võimaluse mõista paremini Aafrika mandri rikkalikku kirjanduspärandit.