LR 32–34 /2022 Samuel Beckett. Molloy

LR 32–34 /2022 Samuel Beckett. Molloy

Autor: Samuel Beckett

Kirjastus: KULTUURILEHT

Kategooria: Kaasaegne ilukirjandus
2022 aasta

Hindad

Rahva Raamat
5.70€
Osta
Samuel Becketti teos "Molloy" viib lugeja kaasaheitevõimelisele rännakule, kus peategelane Molloy otsib vastuseid, mis peituvad tema enda ja tema ema elu hämarates nurkades. Kas see on tema tuba või ema oma? Ema asukoht on talle mõistatus, kuid ta ei peatu enne, kui on leidnud vastused. Samaaegselt on jälil agent Jacques Moran, kelle ülesandeks on Molloy leidmine ja sellest raporti koostamine. Tema teekond, mille ta ette võtab koos oma poja Jacques Moraniga, viib ta paradoksaalselt tagasi alguspunkti. Kas Moran kunagi reaalselt lahkuski või on kogu otsing vaid üks suur ring?

Samuel Beckett (1906–1989), keda tunnustatakse kui modernismi suurkuju ja kes on pälvinud Nobeli kirjanduspreemia, lõi "Molloys" oma kirjandusliku universumi. See oli tema esimene prantsuse keeles kirjutatud romaan, millega ta murdis läbi ja leidis oma ainulaadse autori hääle. Peagi pärast seda ilmus tema kuulsaim näidend "Godot'd oodates", mis kinnistas tema positsiooni kirjandusmaailmas.

Raamatu on prantsuse keelest eesti keelde tõlkinud ja saatesõna kirjutanud Triinu Tamm. Teose väljaandmist on toetanud Prantsuse Instituut ja Prantsuse Suursaatkond Eestis, tuues sellega prantsuse kirjanduse pärlid eesti lugejateni.

Kui oled kirglik kirjandussõber, kes hindab sügavat mõtisklust ja keelelist meisterlikkust, siis "Molloy" on just see, mida sa otsid. Avasta Becketti maailm, mis on täis abstraktsust ja absurdismi, ning lase end kaasa tõmmata sellesse keerukasse, kuid samas kaasahaaravasse narratiivi.