Kas olete kunagi mõelnud, mis tunne võiks olla elada kastis? Jaapani kirjanduse meistri Kōbō Abe teos "Kastimees" viib teid sürrealistlikule rännakule, kus avastate inimhinge sügavaimaid soppe ja ühiskonna absurdsuse peegeldusi. Kōbō Abe, keda tihti võrreldakse Franz Kafka loominguga, oli tõeline renessanssinimene – kirjanik, fotokunstnik ja teatrimees, kelle elu (1924–1993) oli sama mitmekesine kui tema teosed.
"Kastimees" on romaan, mis ei jäta teid külmaks. Peategelase, kasti sees vabatahtlikult elava mehe päevikukatked avavad teie ees ühe mõistatusliku loo, mis on täis ootamatusi ja keerdkäike. Päev päeva järel lisanduvad loo killud, mis põimuvad omavahel, luues peadpööritava sündmustevõrgustiku, kus iga nurk võib peita uut vihjet või kahtlust.
Raamatu lõpus ootab teid tõlkija Maret Nukke sügavuti minev saatesõna "Kōbō Abe – inimhingede kirurg ühiskonna absurditeatris", mis avab ukse Abe keerulisse maailma ning tema loomingu tagamaadesse. See on suurepärane võimalus mõista paremini meest, kelle kirjutised on mõjutanud paljusid ja püsinud ajaproovile vastu.
Eesti keeles on Kōbō Abe loomingut varem tutvustatud teostega nagu "Neljas jääaeg", "Luitenaine" ja "Härra S. Karma kuritöö", mille on tõlkinud Agu Sisask. Need teosed on andnud eestikeelsele lugejale aimu Abe keerukast ja kaasahaaravast stiilist. "Kastimees" on aga midagi, mis võib teie arusaama kirjandusest ja selle piiridest põhjalikult muuta. Kas olete valmis sukelduma Kōbō Abe maailma?