LR 35/2023 Georg Büchner. Leonce ja Lena. Hesseni sõnumitooja

LR 35/2023 Georg Büchner. Leonce ja Lena. Hesseni sõnumitooja

Autor: Georg Büchner

Kirjastus: KULTUURILEHT

Kategooria: Näitekirjandus
2023 aasta

Hindad

Rahva Raamat
6.00€
Osta
Georg Büchner, üks XIX sajandi saksa kirjanduse eredamaid tähti, on tuntud oma teravmeelse ja ajatu kirjandusliku pärandi poolest. Kuigi tema elu oli üürike, jättis ta meile hindamatud teosed, mis kõnetavad lugejaid tänaseni. Eesti keeles on nüüd võimalus nautida Büchneri vaimukat komöödiat "Leonce ja Lena", mis on seni olnud eesti lugejale tõlkimata.

"Leonce ja Lena" on satiiriline lugu, mis viib teid Popo kääbuskuningriigi südamesse, kus igavlev noor prints Leonce leiab end vastamisi ebatavalise dilemmaga – ta peab abielluma talle tundmatu Pipi kuningriigi printsessiga. Püüdes saatuse eest põgeneda, asub prints koos oma kaaslasega teekonnale, mis on täis ootamatusi ja koomilisi pöördeid. Büchneri oskuslik käsi joonistab välja tegelaste koomilised seiklused, mille taustal peegeldub terav sotsiaalne ja poliitiline kriitika.

Lisaks nauditavale komöödiale sisaldab raamat ka Büchneri mässumeelset teksti "Hesseni sõnumitooja", mis on kirglik ja provokatiivne üleskutse tollase Saksa kääbusriikide eliidi vastu. See tekst annab edasi Büchneri sügavat muret ühiskondlike ebaõigluste ja võimukorruptsiooni pärast, mis on tänapäevalgi asjakohane.

Tõlkija Mati Sirkeli sõnul on Büchneri looming ajatu, edestades oma aega peaaegu sajandi võrra. See väljaanne pakub teile võimalust sukelduda Büchneri kirjanduslikku maailma, mis on täis teravat huumorit ja sügavat inimlikkust. Olgu teie huvi kirjanduse, ajaloo või lihtsalt ühe hea loo vastu, "Leonce ja Lena" ning "Hesseni sõnumitooja" on teosed, mis rikastavad teie mõistmist inimloomuse ja ühiskonna keerukusest.

Kutsume teid avastama Georg Büchneri geniaalset kirjanduspärandit, mis on nüüd, tänu värsketele tõlgetele, kättesaadav ka eesti lugejale.