LR 4-5/2023 Miljenko Jergović. Sarajevo Marlboro

LR 4-5/2023 Miljenko Jergović. Sarajevo Marlboro

Autor: Miljenko Jergović

Kirjastus: KULTUURILEHT

Kategooria: Kaasaegne ilukirjandus
2023 aasta

Hindad

Rahva Raamat
7.00€
Osta
Kas olete kunagi mõelnud, kuidas tavaline elu muutub hetkega, kui sõda astub uksest sisse? Horvaatia päritolu kirjanik ja ajakirjanik Miljenko Jergović, kes sündis 1966. aastal Sarajevos, toob teieni oma kogemused ja tunded läbi kogumiku "Sarajevo Marlboro". See teos, mis sündis autori enda elu kõige keerulisemal perioodil, kui ta jäi Bosnia sõja ajal Sarajevo piiramisrõngasse, pakub sügavat sissevaadet sõja mõjudele inimeste igapäevaelule.

Jergović, kes on tuntud oma poeetilise keelekasutuse ja sügavalt inimlike lugude poolest, esitab teile galerii erakordseid ja samas nii tavalisi inimkaraktereid. Tema jutustused, mis on täis peensusi ja detaile, toovad esile sõja reaalsuse, mis jääb tihti varjatuks neile, kes pole ise konflikti keskel olnud. "Sarajevo Marlboro" pole lihtsalt lugude kogumik; see on ajalooline dokument, mis valgustab inimhinge sügavusi ja vastupidavust kõige raskematel aegadel.

Lääne-Euroopas sai sellest teosest kiiresti üks enimloetud raamatuid, mis käsitleb Balkani sõdu. See avab lugejale uusi perspektiive ja pakub mõtlemisainet isegi aastaid pärast sõja lõppu. Raamatu lõpus ootab teid tõlkija Madis Vainomaa saatesõna ning intervjuu Miljenko Jergovićiga, mis annab veelgi sügavama ülevaate autori mõttemaailmast ja teose sünniloost.

Kui soovite mõista, kuidas inimlikkus ja kultuuriline mitmekesisus põimuvad ajaloo karmides tingimustes, siis "Sarajevo Marlboro" on teos, mida ei saa mööda lasta. See on lugu elust, mis jätkub ka kaose keskel, ja inimestest, kelle vaim ei murdu isegi kõige raskematel aegadel.