LR 7-8/2023 Kate Chopin. Désirée laps ja teisi jutte

LR 7-8/2023 Kate Chopin. Désirée laps ja teisi jutte

Autor: Kate Chopin

Kirjastus: KULTUURILEHT

Kategooria: Kaasaegne ilukirjandus
2023 aasta

Hindad

Rahva Raamat
7.00€
Osta
Kate Chopini looming on tõeline aare neile, kes hindavad sügavuti minevat karakterite analüüsi ning ajastu tabavat peegeldust. Chopin, kes elas aastatel 1850–1904, oli oma eluajal tuntud kui kirjanik, kes suutis oskuslikult edasi anda Louisiana osariigi eripära. Tema teosed jäid küll mõneks ajaks unustuse hõlma, kuid 20. sajandi teisel poolel taasavastati tema kirjanduslik pärand, mis paistab silma oma feministliku vaatenurga ja modernistlike elementidega.

Eesti keeles ilmunud kogumik "Désirée laps ja teisi jutte" toob esile Chopini peenetundelise lähenemise naiste elule ja eneseleidmisele 19. sajandi lõpu Ameerika ühiskonnas, mis oli täis kiireid muutusi ja uusi võimalusi. Kogumiku koostaja ja üks tõlkijatest Krista Mits pakub raamatu saatesõnas põhjalikku sissevaadet Chopini eluloole ja kirjanduslikule pärandile, avardades lugeja mõistmist sellest, kuidas Chopin oma teostega aitas kujundada tänapäeva kirjandusmaastikku.

Kui oled juba tuttav Chopini romaaniga "Virgumine", mida tõlkis Karin Suursalu ja mis ilmus Loomingu Raamatukogus 2002. aastal, siis "Désirée laps ja teisi jutte" pakub sulle sügavamaid ja mitmekülgsemaid lugemiselamusi. See valimik on suurepärane võimalus sukelduda Chopini maailma, kus iga lugu räägib naiste kogemustest ja valikutest ajal, mil nende roll ühiskonnas oli alles kujunemisjärgus.

Avasta Kate Chopini kirjanduslikku geeniust ja lase end viia ajastule omasele teekonnale, kus saad osa nii ajaloolisest atmosfäärist kui ka ajatutest inimlikest tõdedest. Chopini teosed on tänaseks päevaks muutunud kirjandusklassikaks, mis rikastavad igat lugejat oma keerukate karakterite ja eluliste teemadega.