LR 8-9/2022 BERNARDO ATXAGA. NEED TAEVAD

LR 8-9/2022 BERNARDO ATXAGA. NEED TAEVAD

Autor: Bernardo Atxaga

Kirjastus: KULTUURILEHT

Kategooria: Kaasaegne ilukirjandus
2022 aasta

Hindad

Rahva Raamat
4.70€
Osta
Kas otsite midagi sügavat ja mõtlemapanevat lugemist? Bernardo Atxaga teos "Need taevad" võib olla just see, mida vajate. Baski kirjaniku tuntud lühiromaanis avaneb Baskimaa keeruline ajalugu läbi endise ETA liikme silmade, kes pärast vanglast vabanemist püüab leida oma teed kodu poole ja sisemist rahu.

Kujutage ette 37-aastast naist, kes on just vabanenud vanglast ja asub üksinda teekonnale läbi Hispaania, et jõuda oma sünnilinna. See on teekond, mis on täis mälestusi, lootusi ja hirme. Autori oskuslikult kirjeldatud maastikud ja tegelase sisemonoloogid loovad pingestatud atmosfääri, mis peegeldab tema sisemist võitlust ja Baskimaa rahutut minevikku.

Tõlkija Merilin Kotta on andnud oma panuse, lisades raamatule saatesõna, mis aitab mõista teose kirjanduslikku väärtust ja ajaloolist tausta. "Need taevad" ei ole lihtsalt lugu, see on aknaava Baski kultuuri, ajaloo ja inimhinge keerdkäikudesse.

Kui Teie huvi on ärganud ja soovite sukelduda Atxaga loodud maailma, siis see teos ootab Teid, pakkudes nii emotsionaalset kui intellektuaalset rännakut. Ärge laske end heidutada mineviku varjudel, vaid avastage, kuidas üksikisiku lugu võib peegeldada terve rahva saatust.