LRK 19-20/2019 JORGOS SEFERIS. MÜÜTILINE JUTUSTUS. LOGIRAAMAT III

LRK 19-20/2019 JORGOS SEFERIS. MÜÜTILINE JUTUSTUS. LOGIRAAMAT III

Autor: Jorgos Seferis

Kirjastus: KULTUURILEHT

Kategooria: Kaasaegne ilukirjandus
2019 aasta

Hindad

Rahva Raamat
4.50€
Osta
Kas olete kunagi mõelnud, kuidas kreeklaste ajalugu ja mütoloogia võivad tänapäeva maailmas kajastuda? Jorgos Seferise luulekogumik "Müütiline jutustus. Logiraamat III" pakub teile võimalust sukelduda sügavale Helleeni pärandi südamesse läbi sõnade, mis on vormitud Kreeka Nobeli laureaadi meisterliku sulega.

Tõlkija ja toimetaja Kaarina Rein on teinud suurepärast tööd, tuues Seferise luule esmakordselt eesti keelde, avades sellega ukse kreeka kultuuri rikkalikku maailma. Märt Väljataga toimetatud teos sisaldab luuletusi, mis peegeldavad Seferise sügavat sidet oma kodumaa ja selle ajalooga.

Luulekogu "Müütiline jutustus" viib teid sümboolsele rännakule läbi Kreeka ajaloo keerdkäikude, kusjuures Seferis kasutab oma isiklikke kogemusi, et anda hääle 1922. aasta traagilistele sündmustele Väike-Aasias, kust tema enda juured pärinevad. Teine osa, "Logiraamat III", on omamoodi tagasipöördumine paradiisi – luuletaja leidis 1950. aastatel Küproselt taas lapsepõlvele omase rahu ja ilu.

See teos ei ole lihtsalt luulekogumik; see on aken Kreeka hinge, mis on kirjutatud mehe poolt, kes oli tunnistajaks oma rahva kannatustele ja rõõmudele. Kui olete huvitatud kultuurist, ajaloost või lihtsalt ilusast poeesiast, siis "Müütiline jutustus. Logiraamat III" on teie jaoks kohustuslik lugemine. Avastage Jorgos Seferise maailm ja laske end kaasa haarata tema luule võimest kõnetada südameid üle aegade ja kultuuride.