LRK 24-25/2011 SERGEI DOVLATOVI RISTRIIMID

Kirjastus: KULTUURILEHT

2011 aasta

Rahva Raamat
2.85€
Hetkel pole saadaval
Sergei Dovlatov, sündinud 3. septembril 1941 ja lahkunud meie hulgast 24. augustil 1990, on tänaseks päevaks tõusnud üheks kõige armastatumaks vene kirjanikuks üle maailma. Tema teosed, mis kõnelevad inimlikkusest, vabadusest ja elu absurdsusest, on leidnud tee paljude lugejate südametesse ja on tõlgitud mitmetesse keeltesse, sealhulgas ka eesti keelde.

Selle raamatu lehekülgedel avaneb Sulle ainulaadne võimalus sukelduda Dovlatovi maailma läbi kolme aasta (1972-1975), mil ta elas Eestis, täpsemalt Tallinnas. See periood oli tema elus ja loomingus märkimisväärne, kajastades tema sisemist ja välist pagulust.

Raamat "LRK 24-25/2011 SERGEI DOVLATOVI RISTRIIMID" toob kokku vene kirjandusteadlaste Valeri Popovi ja Andrei Arjevi ning Tallinna kirjandusmaastiku olulise tegelase Jelena Skulskaja sügavad mõtisklused ja isiklikud mälestused Dovlatovist. Lisaks leiad siit Dovlatovi enda kirjad Skulskajale, mis pakuvad haruldast pilguheitu kirjaniku mõttemaailma ja isiklikku elu.

Kui Sind huvitab vene kirjandus ja tahad tundma õppida üht selle eredaimat tähte, on see teos just Sulle. See on lugu mehest, kes oma sõnade ja mõtetega on jätnud jälje paljude inimeste ellu. Avasta Dovlatovi pärandit ja lase end kaasa haarata tema sõnade voogudel, mis on sama ajatud kui kirjandus ise.