LRK 29-30/2011 ÜKSI

Kirjastus: KULTUURILEHT

2011 aasta

Rahva Raamat
2.85€
Hetkel pole saadaval
Kas olete kunagi mõelnud, millised lood peituvad suurte meeste varjus, kuidas armastus ja rivaliteet on omavahel põimunud? "LRK 29-30/2011 ÜKSI" on lugu kahest Soome kultuuriloo hiiglasest – kirjanik Juhani Ahost ja helilooja Jean Sibeliusest, kes nooruses jagasid enamat kui vaid kirglikku pühendumust kunstile. Nad mõlemad langesid võluva Aino Järnefelti armu.

Aino, kes hiljem sai tuntuks kui Aino Sibelius, oli nende mõlema südame võitnud, kuid lõpuks sidus oma elu Jean Sibeliusega aastal 1892. See keeruline armukolmnurk ei jäänud aga pelgalt isiklikuks draamaks, vaid inspireeris Ahot looma üht oma kõige sügavamalt isiklikku teost – "Üksi", mis ilmus aastal 1890.

Sel aastal tähistame Juhani Aho 150. sünniaastapäeva, mis annab veelgi suurema põhjuse sukelduda tema kirjanduslikku pärandisse ja avastada, kuidas isiklikud kogemused kujundasid tema loomingut. "LRK 29-30/2011 ÜKSI" pakub Sulle võimalust heita pilk ajaloo lehekülgedele ning tunda, kuidas armastus ja looming on läbi aegade olnud lahutamatult seotud.

Kui Sind huvitab kultuuriajalugu, kirjandus ja inimlikud suhted, siis see teos on just Sinu jaoks. Avasta Juhani Aho südamevalu ja loomingulise geniaalsuse sügavus ning kuidas need kaks suurmeest, Aho ja Sibelius, lõid igaüks omal moel Soome kultuurilugu.