LRK 4-5/2014 KADUMISPUNKT

LRK 4-5/2014 KADUMISPUNKT

Kirjastus: KULTUURILEHT

2014 aasta

Rahva Raamat
3.20€
Hetkel pole saadaval
Joel Haahtela teos "Kadumispunkt" on põnev lühike romaan, mis viib lugeja sügavale Soome kirjaniku Raija Siekkise elu ja saladuste radadele. See teos, mille on sujuvalt soome keelest eesti keelde vahendanud Piret Saluri, avaneb kui peenelt kootud mõistatus, kus iga lehekülg toob uue vihje või varjatud tõe.

Haahtela kirjutab oskuslikult ja nappide, ent mõjuvate pintsellitõmmetega, maalides lugeja ette üksinduse, igatsuse ja inimsuhete hääbumise lood. Tegevus viib sind läbi aegade, alates vanadest arhiividest kuni mahajäetud majadeni, Soome saarestiku rahulikkusest kuni Prantsuse mereäärse kurva linnani, kus peategelase otsingud kulmineeruvad.

Raamat ei ole lihtsalt üks järjekordne kirjandusteose tõlge, vaid see on rikastatud autori enda järelsõnaga, mis on kirjutatud spetsiaalselt eestikeelsele lugejaskonnale. See lisab teosele isiklikku puudutust ja sügavust, pakkudes ainulaadset sissevaadet autori mõtteilma ja loomeprotsessi.

Kui oled kirglik kirjandusfänn, kes hindab sügavat karakteriarendust ja meisterlikku sõnakasutust, siis "Kadumispunkt" on just see, mida otsid. Joel Haahtela on loonud teose, mis ei jäta kedagi külmaks, pakkudes intiimset ja kaasahaaravat lugemiskogemust, mis kõnetab ja paneb mõtlema veel kaua pärast viimase lehekülje keeramist.