LRK 4-5/2020 MAX BLECHER. VALGUSTATUD URG. SANATOORIUMIPÄEVIK

LRK 4-5/2020 MAX BLECHER. VALGUSTATUD URG. SANATOORIUMIPÄEVIK

Autor: Max Blecher

Kirjastus: KULTUURILEHT

Kategooria: Kaasaegne ilukirjandus
2020 aasta

Hindad

Rahva Raamat
4.50€
Osta
Eesti kirjandushuvilistele avaneb võimalus sukelduda Max Blecheri sügavalt isiklikku ja poeetilisse maailma teosega "Valgustatud urg. Sanatooriumipäevik". See teos, mis ilmus autori surma järel, toob lugejateni Rumeenia kirjanduse kuldajastu ühe erakordse hääle.

Max Blecher, keda tabas noores eas tuberkuloos, katkestades tema meditsiiniõpingud Pariisis, veetis suure osa oma lühikesest elust sanatooriumide vahel rännates. Oma füüsilise liikumisvabaduse kaotanud, leidis Blecher lohutust ja väljendusvabadust kirjanduses. Ta kirjutas luulet ja proosat, ammutades inspiratsiooni filosoofiast ja muusikast.

"Valgustatud urg. Sanatooriumipäevik" on aus ja avameelne pihtimus, kus Blecher jagab lugejaga oma unenäolisi visioone ja päevaseid kogemusi, mis on täis sürrealistlikke kujutluspilte ja eksistentsiaalseid arutelusid. See on teekond läbi sanatooriumi raskemeelse argipäeva, mis põimub unenägude ja mõtisklustega, luues ainulaadse ja kütkestava lugemiskogemuse.

Riina Jesmini saatesõna annab sügavama sissevaate Blecheri elusse ja loomingusse, avades ukse autori keerulisse sisemaailma. Kui oled huvitatud kirjandusest, mis kõnetab inimhinge keerukust ja ilu ka kõige raskematel hetkedel, siis "Valgustatud urg. Sanatooriumipäevik" on teos, mis peaks kindlasti kuuluma sinu lugemisnimekirja.