LÜKAKE EMAKEELE KONTROLLTÖÖ EDASI - MINU LAPSEL ON SÜNNIPÄEV

LÜKAKE EMAKEELE KONTROLLTÖÖ EDASI - MINU LAPSEL ON SÜNNIPÄEV

Autor: Lena Greiner,Carola Padtberg

Kirjastus: HEA LUGU

Kategooria: psühhiaatria
2019 aasta

Hindad

Rahva Raamat
5.50€
Osta
Apollo
5.99€
Osta
Kas olete kunagi kuulnud terminit "helikoptervanem"? See on mõiste, mis kirjeldab vanemaid, kes tiirlevad oma laste ümber nagu helikopter, püüdes kontrollida iga nende sammu ja otsust. "Lükake emakeele kontrolltöö edasi - minu lapsel on sünnipäev" on raamat, mis heidab valgust sellele nähtusele läbi teravmeelsete ja anekdootlike lugude.

Autorid Lena Greiner ja Carola Padtberg on kogunud kokku lood, mis avavad ukse perekondade igapäevaelu telgitagustesse, kus ülepingutatult ambitsioonikad vanemad püüavad oma laste elu juhtida sünnist kuni kõrghariduseni. Need lood on täis huumorit ja satiiri, kuid samas paljastavad nad ka tõsiasja, et mõnikord võivad vanemate head kavatsused muutuda koormavaks ja piiravaks nii lastele kui ka teistele.

Raamat ei paku kasvatusalaseid juhiseid ega võta pedagoogilist seisukohta. Pigem on see aus ja otsekohene pilguheit sellele, kuidas mõned vanemad võivad oma laste elu üle reguleerida. Lood on pärit erinevatelt elualadelt – lasteaiakasvatajatelt, õpetajatelt, treeneritelt, professoritelt ja isegi advokaatidelt, kes kõik jagavad oma kogemusi kohtumistest ülemotiveeritud vanematega.

Kui olete huvitatud sellest, kuidas tänapäeva vanemad võivad oma laste elus liiga aktiivselt osaleda ja millised on selle tagajärjed, siis see raamat on just teile. See pakub naeru ja äratundmist, aga ka mõtlemisainet selle üle, kuidas leida tasakaal lapse toetamise ja ülehooldamise vahel.