Kui oled huvitatud geograafia ja etnoloogia sügavamast mõistmisest läbi isikliku kogemuse prisma, võib Ott Kursi "Maadligi maateaduses ja mujalgi, I. Otsingute ja katsumuste kümnend 1957-1967" olla just see teos, mida otsid. See raamat viib sind rännakule läbi autori enda haridustee ja akadeemilise karjääri algusaastate, mis olid täis avastusi ja väljakutseid.
Oma mälestustes jagab Ott Kurs, sündinud 1939. aastal, üksikasjalikult oma kogemusi alates 1957. aasta suvest kuni 1967. aasta suveni. See ajaperiood oli tema jaoks märgilise tähtsusega, kuna see kujundas tema tulevast karjääri teadlasena. Lugude keskmes on Tartu – linn, mis on tuntud oma ajaloolise ülikooli poolest, kus Kurs oma teadustööd alustas.
Raamat viib sind lisaks Tartule ka mitmetesse teistesse paikadesse, mis olid tol ajal Nõukogude Liidu osa – alates ajaloolisest Viru- ja Võrumaast Eestis kuni kaugemate paikadeni nagu Venemaa Permi, Murmanski ja Leningradi oblast, Karjala autonoomne vabariik ning Kesk-Aasia riigid nagu Kasahstan, Kõrgõzstan, Usbekistan, Türkmenistan, Aserbaidžaan ja Gruusia.
See raamat ei ole ainult autobiograafia; see on ka tõeline ajaloo dokument, mis annab lugejale ettekujutuse sellest, milline oli elu ja teadustöö Nõukogude Liidus külma sõja ajal. Kursi kirjeldused on rikkalikud ja detailirohked, võimaldades sul sukelduda tolleaegsesse akadeemilisse maailma ja kogeda autori isiklikke katsumusi ja triumfe.
Kui sa tahad mõista, kuidas teaduslikud avastused sünnivad ja milline on teadlaseks kujunemise tee, siis "Maadligi maateaduses ja mujalgi" on raamat, mis pakub harivat ja kaasahaaravat lugemist. See on lugu pühendumusest, kirglikust uudishimust ja vastupidavusest, mis on vajalikud igale teadlasele, kes soovib jätta oma jälje maateaduste ajalukku.