Maailm on imeline. Straboni mälestused

Maailm on imeline. Straboni mälestused

Autor: Rein Põder

Kirjastus: EESTI RAAMAT

Kategooria: Kaasaegne ilukirjandus
2018 aasta

Hindad

Rahva Raamat
3.99€
Osta
Apollo
4.99€
Osta
Kas olete kunagi mõelnud, kuidas nägi maailm välja antiikaja silmade läbi? "Maailm on imeline. Straboni mälestused" on Rein Põderi teos, mis viib teid rännakule koos Straboniga, mehega, kes on tuntud kui geograafia ja ajaloo meistermõtleja. Strabon, pärit Amaseiast Aasia Väikese poolsaarelt, ei olnud küll päris kreeklane, kuid tema panus kultuurilukku on hindamatu.

Strabon sündis aastal, mis jääb 18 aastat enne Julius Caesari kalendrireformi, ajastul, mis on tänaseks kaetud ajaloo tolmukihiga. Tema täpne sünnikuupäev on ajahämarusse kadunud, kuid tema mõju kestab tänaseni. Oma elutöös püüdis Strabon mõista maailma tervikuna, ühendades ajaloo ja geograafia, et luua terviklik pilt maailmast ja selle arengust.

Rein Põderi raamat ei ole lihtsalt ajalooline ülevaade; see on ka Straboni isiklik lugu, kes on pühendunud filosoofiale ja õnne kunstile. Strabonit on nimetatud ka Kapadooklaseks, mis rõhutab tema päritolu, kuid ei piira tema intellektuaalset pärandit. Tema teosed "Historia" ja "Geographica" pakuvad sügavat sissevaadet minevikku ja aeg-ajalt ka pilguheitu tulevikku.

"Maailm on imeline. Straboni mälestused" on teie võimalus sukelduda antiikmaailma, et avastada, kuidas üks mees nägi ja mõistis oma aega. See raamat on kutse mõista, et kuigi me ei saa valida aega ega kohta, kus me sünnime, võime valida, kuidas me oma aega kasutame ja millise jälje me ajalukku jätame. Tutvuge Straboni elu ja töödega ning saage osa tema igavikulisest pärandist.