Maailma sünnipäev

Maailma sünnipäev

Autor: Ursula K. Le Guin

Kirjastus: FANTAASIA

Kategooria: Ulme
2024 aasta

Hindad

Rahva Raamat
25.99€
Osta
"Maailma sünnipäev" on Ursula K. Le Guini 2002. aastal ilmunud jutukogu, mis koondab tema tuntud Oikumeeni ehk Haini tsükli erinevaid lugusid. Selles kogumikus leiduvad jutud on pälvinud mitmeid mainekaid auhindu, sealhulgas Locuse auhinna, Nebula preemia, James Tiptree mälestusauhinna ja Kurd Lasswitzi preemia.

Selle raamatu lehekülgedel kohtud taas maailmadega, mis on toonud Le Guinile ülemaailmse kuulsuse. Näiteks saad külastada talveplaneet Getheni, mis on tuntud "Pimeduse pahema käe" tegevuspaigana, ning tutvuda selle asukatega. Samuti viib see sind planeedile O, mis on tuntud oma keeruka abielu- ja intiimsuhete süsteemi poolest. Lisaks leiad end taas Wereli ja Yeowe kaksikplaneetide süsteemist, mis on tuttav raamatust "Neli teed andestuseni".

Ursula K. Le Guini kaugtuleviku ulmelood käsitlevad süvitsi soo ja seksuaalsuse, lojaalsuse ja ellujäämise, religiooni, ajaloo ja orjuse teemasid. Tema meisterlik jutustamisoskus ja sügavad teemakäsitlused teevad sellest kogumikust tõelise pärli igale ulmefännile.