MaddAddam

MaddAddam

Autor: Margaret Atwood

Kirjastus: VARRAK

Kategooria: Kaasaegne ilukirjandus
2024 aasta

Hindad

Rahva Raamat
34.50€
Osta
Margaret Atwoodi "MaddAddam" on düstoopiline meistriteos, mis tõmbab sind sügavale tuleviku maailma, kus laboris loodud haigustekitaja on laastanud inimkonda. Vaid käputäis inimesi on ellu jäänud, nende seas rohesilmsete ruikaritega, biotehnoloogia abil loodud leebe liigiga, kes on loodud inimkonna järglasteks.

Toby, endine Jumala Aednike liige ja seente ning mesilaste asjatundja, on endiselt armunud tänavatarka Zebi, kellel on põnev ja salapärane minevik. Samal ajal võitleb ruikarite tõrges prohvet Lumemees-Jimmy oma deemonitega, Amanda on pärast värvisõdalaste rünnakut šokis ja Vandelnokk ihaldab väljakutsuvat Välerebast, kes flirdib Zebiga.

Kuid oht varitseb igal sammul: hiiglaslikud sigaamid ja pahatahtlikud värvisõdalased valmistuvad rünnakuks. Atwoodi teravmeelne ja musta huumoriga pikitud "MaddAddam" viib sind tagasi tuttavasse düstoopilisse maailma, mida sa tunned triloogia eelmistest osadest – "Orüksist ja Ruigast" ning "Uputuse aastast". See on liigutav ja dramaatiline lõpplahendus, mis jääb kauaks meelde.

Margaret Atwood, üks Kanada tunnustatumaid ja tõlgitumaid kirjanikke, on kirjutanud üle 40 raamatu ja on kahekordne Bookeri preemia laureaat (2000 ja 2019). Tema looming on leidnud tee ka Eesti lugejateni mitmete tõlgete kaudu. "MaddAddam" on Atwoodi neljateistkümnes romaan ja samanimelise triloogia viimane osa, pakkudes lugejatele unustamatut lugemiselamust.