MAJA. TALV 2020 (99)

MAJA. TALV 2020 (99)

Kategooria: Arhitektuur
2020 aasta

Hindad

Rahva Raamat
9.00€
Osta
Apollo
9.00€ / 8.55€
Osta
Eesti väikeasulate ja maapiirkondade ainulaadsus ja väljakutsed

Kas oled kunagi mõelnud, mis teeb Eesti väikeasulad ja maapiirkonnad eriliseks? "MAJA. Talv 2020 (99)" viib sind avastusretkele läbi Eesti väikeste kohtade, kus elu pulbitseb vaatamata rahvastiku vananemisele ja kahanemisele. See väljaanne pakub süvitsi minevat pilguheitu arhitektuuri ja maastikuarhitektuuri viimastele saavutustele, mis on sündinud just nendes paikades, kus elanike arv on tagasihoidlik.

Väikeasulate tihendamine, keskuste määratlemine ja avalike funktsioonide ühendamine on osutunud tõhusateks strateegiateks, et vastata demograafilistele muutustele. Kuidas aga need muutused mõjutavad ruumiloomet ja millised on väikeste kohtade eripärad, mida suuremates linnades ei kohta? "MAJA" uurib neid küsimusi, tuues esile julgust katsetada ja kohalike elanike initsiatiivil sündinud projekte, mis rikastavad kogukondi ja loovad tugevama sideme paiga ning selle inimeste vahel.

Tudulinna kirikute mägi on näide kohast, kus ajalugu ja kultuuripärand kõnelevad enda eest, kutsudes esile erilise tunde ja inspireerides kogukonda looma midagi uut. Väikestes kohtades loodu on tihti habras, kuid samas väga isikupärane ja kogukonnale tähendusrikas. Suure-Jaani tervisekoda on näide edukast projektist, mis on hoidnud visiooni ja terviklikkust alates ideest kuni valmimiseni.

Kas need uued rajatised maal kujutavad endast kaasaegset miinimumi või on nad pigem ajastu arhetüübid, mis peegeldavad meie praeguseid väärtusi ja seda, millest me ei ole nõus loobuma? "MAJA" toob esile, kuidas need ehitised ja maastikuprojektid räägivad meie ajastu lugu ja paljastavad meie ühiskonna sügavamaid kihte.

Lisaks arhitektuurilistele ülevaadetele keskendub ajakirja viimane osa Tallinna Arhitektuuribiennaalile "Ilu loeb", mis vaatleb ilu kui inimlikku otsustuskriteeriumi ja uurib digitaalsete tehnoloogiate, arhitektuuri ja inimese tulevikusuhteid.

Kui sind huvitab, kuidas väikeasulate ja maapiirkondade arhitektuur ja maastikuarhitektuur kujundavad meie elukeskkonda ja peegeldavad meie kultuuri, siis "MAJA. Talv 2020 (99)" on just sinu jaoks. See on rikkalik allikas inspiratsiooniks ja mõtisklusteks, mis avardab su arusaama Eesti ruumilisest arengust ja selle mõjust kogukondadele.