Manhattan Beach

Manhattan Beach

Autor: Jennifer Egan

Kirjastus: EESTI RAAMAT

Kategooria: Ajalooline romaan
2019 aasta

Hindad

Rahva Raamat
9.99€
Osta
Apollo
7.99€
Osta
Kui otsid põnevat lugemist, mis viib sind tagasi 20. sajandi keskpaiga New Yorki, siis Jennifer Egani "Manhattan Beach" on just see, mida vajad. See on lugu noorest Anna Kerriganist, kes astub läbi elu keerdkäikude ja ajaloo tormide, et paljastada tõde oma kadunud isa kohta ja leida oma koht maailmas.

Kujutle ennast 12-aastase Anna kingades, kui ta koos isaga astub sisse Dexter Stylesi majja – mehe juurde, kellest sõltub nii palju. Meri, mis laiub maja taga, ja saladused, mis ümbritsevad kahte meest, haaravad Anna tähelepanu ja ei lase tal enam lahti. Aastad mööduvad ja Anna isa kaob jäljetult, samal ajal kui maailm on sõjas. Anna leiab end töötamas Brooklyni dokis, kus ta murdub läbi meeste domineeritud töömaailma, saades esimeseks naissoost tuukriks. See on amet, mis nõuab julgust ja pühendumust, sest just tema oskused aitavad kaasa sõjalaevade parandamisele ja riigi võidule.

Kui Anna kohtub ühel õhtul ööklubis taas Dexter Stylesiga, hakkab ta tükikehaaval kokku panema oma isa mineviku mõistatust. Egani kirjutatud romaan on kui ajalooline detektiivilugu, mis viib sind läbi gangsterite, meremeeste, tuukrite, pankurite ja ametiühingutegelaste maailma. "Manhattan Beach" pakub haaravat ja kaasahaaravat lugemist, mis valgustab Ameerika ja kogu maailma inimeste elu ja identiteedi määravaid hetki.

Mis teeb selle romaani eriliseks, on asjaolu, et see on kirjutatud naisautori poolt, kes vaatleb New Yorki läbi naise pilgu – perspektiivi, mis on kirjanduses haruldane. Jennifer Egan, Pulitzeri preemia laureaat, on loonud teose, mis ei jäta kedagi külmaks. Avasta "Manhattan Beach" ja lase end kaasa haarata Anna Kerrigani unustamatus loos.