Märg kala

Märg kala

Autor: Volker Kutscher

Kirjastus: TÄNAPÄEV

Kategooria: Krimi ja põnevus
2019 aasta

Hindad

Rahva Raamat
7.50€
Osta
Apollo
7.99€
Osta
Kas olete kunagi mõelnud, milline oli elu Berliinis enne Teist maailmasõda, kui linn pulbitses elust ja oli täis salapära? Volker Kutscheri romaan "Märg kala" viib teid otse selle ajastu südamesse, kus noor ja ambitsioonikas komissar Gereon Rath alustab oma karjääri kombluspolitseis. Pärast traagilist eksimust oma kodulinnas, on Rath sunnitud Berliini kolima, kus ta loodab uut algust teha.

Berliini kirevas ööelus, kus ööklubid ja bordellid on igapäevaseks töömaastikuks, leiab Rath end igatsemas tõelise politseitöö järele. Kui ta juhuslikult ühe mõrvajuhtumi otsa komistab, ei suuda ta vastu panna kiusatusele sukelduda sügavamale selle mõistatuse lahendamisse. Kuid see viib ta otse ohtliku herilasepesa keskele.

Tema uurimine toob päevavalgele tundmatu laiba, kelle julm piinamine näib olevat mõrvakomisjonile mõistatus, mida ei peeta lahendamist väärt. Kuid Rath ei ole mees, kes niisama kergesti alla annaks. Tema sihikindlus viib ta Vene immigrantide ringkonna jälile, kes plaanivad smugeldatud kulla eest relvi osta ja valmistuvad putšiks. Kuid nad pole ainsad, kes kulla ja relvade järele jahtivad.

Lisaks keerulisele juhtumile, satub Rath ka armuloosse mõrvarühma stenografeerija Charlyga, mis muudab tema elu veelgi segasemaks. Kasutades mõrvagrupi siseinfot oma erauurimiseks, leiab Rath end peagi kahtlusaluste nimekirjast.

"Märg kala" on esimene raamat põnevusrikka krimisarja seeriast, mis toob esile 1920. ja 1930. aastate Berliini, kus modernsus ja poliitilised murrangud käivad käsikäes. See on linn, mis on sama värvikas ja elav kui mõni tänapäeva metropol, kuid samas on see ka paik, kus hakkavad idanema natsionaalsotsialismi esimesed seemned – midagi, mida meie kangelane veel süütuna peab.

Kui teid huvitab ajalugu, põnevus ja keerulised süžeed, siis "Märg kala" on just see raamat, mida peaksite lugema. Ja kui olete juba "Babylon Berlin" telesarja fänn, siis avastate, et see raamat on selle sarja aluseks. Sukelduge Volker Kutscheri loodud maailma ja kogege Berliini, nagu te pole seda kunagi varem kogenud.