MARGARET ATWOOD. TANTSUTÜDRUKUD

MARGARET ATWOOD. TANTSUTÜDRUKUD

Autor: Margaret Atwood

Kirjastus: KULTUURILEHT

Kategooria: Kaasaegne ilukirjandus
2021 aasta

Hindad

Rahva Raamat
3.99€
Hetkel pole saadaval
Apollo
3.99€
Hetkel pole saadaval
Kas olete kunagi tundnud, et argipäev võib olla sama põnev ja ettearvamatu kui müütide maailm? Margaret Atwoodi "Tantsutüdrukud" on teos, mis võib teie meele avada sellistele võimalustele. Atwood, kes on sündinud 1939. aastal, on kirjandusmaailmas tuntud mitte ainult oma viljaka sule, vaid ka terava kirjanduskriitilise pilgu ja keskkonnaaktivismi poolest. Tema 1977. aastal ilmunud jutukogu "Tantsutüdrukud" on justkui aknaks Kanada karmi looduse ja inimhingede keerdkäikude maailma.

Atwoodi kirjutised ei ole lihtsalt lood – need on peened psühholoogilised portreed, mis kujutavad inimesi nende igapäevaelus, paljastades nende sisemised tunded ja mõttekäigud. Autori võime tuua esile tavaliste inimeste elu sügavamad kihtid ning näidata, kuidas müstika ja võõristus võivad igapäevaelu ootamatult rikastada, on imetlusväärne.

Selle uustrüki lehekülgedel leiate nii Loomingu Raamatukogus 1987. aastal avaldatud lood kui ka uued tõlked, mis annavad täieliku pildi originaalkogumikust. Lisaks rikastab väljaannet tõlkija Ann Alari põhjalik saatesõna, mis aitab mõista Atwoodi kirjanduslikku maailma.

Kui olete huvitatud kirjutamise kunstist, võite samuti uurida Atwoodi teost "Tehingud surnutega. Kirjanik kirjutamisest", mis põhineb tema loengutel ja on tõlgitud Maarja Pärtna poolt (Loomingu Raamatukogu 2020, nr 37–40). Atwoodi loomingu ja mõttemaailmaga tutvumine võib olla teie jaoks tõeliselt avardav kogemus.