Meediumidisain. Eemaldamine

Meediumidisain. Eemaldamine

Autor: Keller Easterling

Kirjastus: EESTI KUNSTIAKADEEMIA

Kategooria: Arhitektuur
2022 aasta

Hindad

Rahva Raamat
9.99€
Osta
Apollo
13.95€ / 13.25€
Osta
Kas olete kunagi mõelnud, kuidas arhitektuur ja linnaplaneerimine võivad muutuda, kui me ei keskenduks mitte ainult uute struktuuride loomisele, vaid ka olemasoleva ruumi ümberkujundamisele? Yale'i arhitektuurikooli õppejõu Keller Easterlingi teosed "Meediumidisain" ja "Eemaldamine" pakuvad sügavat mõtisklust just selle teema üle. Need kirjutised, mis on nüüd ka eesti keeles kättesaadavad, valgustavad Eesti väiksemate linnade kahanemise probleemi ning pakuvad välja uuenduslikke lähenemisviise traditsioonilisele arhitektuursele mõtlemisele.

"Meediumidisain" on Easterlingi visiooniline manifest, mis kutsub üles mõtlema ruumi kujundamisele läbi keskkonna ja olude mõjutamise. See on väljakutse arhitektidele laiendada oma tööriistakasti kaugemale füüsiliste objektide lisamisest, et vastata aegade muutumisele ja kogukondade kahanemisele.

Teine teos, "Eemaldamine", keskendub ehituse vähemkäsitletud aspektile: lammutamisele. Easterling näitab, kuidas lammutamine võib olla võimas vahend ruumi ümberkujundamisel ja uute võimaluste loomisel, olles samas keskkonnasäästlikum ja kogukonnale kasulikum.

Kui olete huvitatud arhitektuuri ja linnaplaneerimise tulevikust, eriti kontekstis, kus kasv on asendunud kahanemisega, siis need teosed pakuvad teile uusi perspektiive ja inspireerivaid ideid. Avastage Keller Easterlingi kirjutiste kaudu, kuidas eemaldamine ja keskkonna kujundamine võivad avada uusi uksi arhitektuuri ja disaini maailmas.