Mees sinises vihmamantlis

Mees sinises vihmamantlis

Autor: Nora Ikstena

Kirjastus: KIRJASTUS PARADIIS

Kategooria: Kaasaegne ilukirjandus
2019 aasta

Hindad

Rahva Raamat
3.99€
Osta
Apollo
3.99€
Osta
Nora Ikstena teos "Mees sinises vihmamantlis" on üks neist lugudest, mis haarab sind oma sügavuse ja isiklikkusega. Ikstena, kelle loomingut on armastatud ja tõlgitud üle maailma, toob meieni järjekordse kirjanduspärli, mis kõneleb inimsuhetest ja identiteedist.

Raamatu keskmes on kaks tegelast: Tebe ja Tütreke. Nende vahel lahti rulluv suhe on täis mõistatusi ja sügavat tähendust. Tebe kujutab endast Dzintars Sodumsit – Läti kirjandusmaailma hiiglast, kes põgenes Teise maailmasõja keeristes Läänemaailma ja tõlkis James Joyce'i "Ulyssese" läti keelde. Sodumsi elu oli täis seiklusi ja katsumusi, mis kajastuvad ka Ikstena kirjutatud tegelaskujus.

Tütreke, kes võib olla Ikstena ise, otsib vastuseid ja mõistmist, püüdes mõista Tebe – ja võib-olla ka Sodumsi – olemust ja elulugu. Ikstena toob esile Sodumsi mõtte, et tema elu on rohkem muinasjutt kui elulugu, viidates sellega elu ja kirjanduse põimumisele.

Kas see lugu on isa ja tütre vaheline dialoog või midagi palju enamat? Ikstena kutsub sind avastama seda keerulist ja poeetilist suhet, mis võib pakkuda nii äratundmist kui ka uusi perspektiive.

Nora Ikstena on tuntud oma võime poolest luua tihedat sidet lugejaga, ja "Mees sinises vihmamantlis" ei ole erand. See raamat ei ole lihtsalt järjekordne teos kirjaniku repertuaaris, vaid sügav ja isiklik uurimus inimhingest, mis kõnetab igaüht, kes on kunagi tundnud kahtlust või otsinud oma kohta maailmas.