Mehed minu olukorras

Mehed minu olukorras

Autor: Per Petterson

Kirjastus: EESTI RAAMAT

Kategooria: Kaasaegne ilukirjandus
2019 aasta

Hindad

Rahva Raamat
4.99€
Osta
Apollo
4.99€
Osta
Kas olete kunagi mõelnud, kuidas elu võib pärast lahkuminekut edasi minna? Per Pettersoni romaan "Mehed minu olukorras" toob teieni Arvid Janseni loo, mehe, kes püüab oma elu killustikust kokku korjata pärast seda, kui tema naine Turid on jätnud ta maha koos nende kolme tütrega.

See sügavalt liigutav teos kujutab Arvidi rändamist läbi elu, kus ta päevad mööduvad tihti oma vanas Mazdas magades ja ööd veedab ta linnas, otsides lohutust alkoholist ja juhusuhetest. Pettersoni peen keelekasutus toob esile Arvidi sisemise võitluse ja üksinduse, kuid samas ei puudu romaanist ka huumor ja inimlik soojus.

Kui olete huvitatud sellest, kuidas üks mees püüab oma elu taas üles ehitada, kui kõik tundub lootusetu, siis "Mehed minu olukorras" on teile. Petterson, kelle teosed on tõlgitud enam kui 50 keelde ja kes on pälvinud mitmeid auhindu, nagu IMPAC, Brage ja Põhjamaade Nõukogu kirjanduspreemia, on loonud tegelase, kes võib olla tema enda eluga sarnane, kuid on samas ka julgem ja avatum.

Arvid Jansen on karakter, kes võib kõnetada paljusid, eriti neid, kes on ise läbi elanud suhte lõppemise ja sellele järgneva eneseotsingu. Pettersoni romaan on aus ja puudutav, ning see ei jäta kedagi külmaks. Avastage Arvid Janseni maailm ja leidke selles peegeldusi omaenda elust.