MEIE KÜLA MEHED KÜNNAVAD TARKUSE VAGUSID

MEIE KÜLA MEHED KÜNNAVAD TARKUSE VAGUSID

Autor: Laine Randjärv

Kirjastus: SE&JS KIRJASTUS

Kategooria: Aforismid ja vanasõnad
2015 aasta

Hindad

Rahva Raamat
4.99€
Hetkel pole saadaval
Apollo
15.75€ / 14.97€
Osta
Kas olete kunagi mõelnud, kuidas vanad eesti vanasõnad meie igapäevaelu mõjutavad või kuidas need peegeldavad meie esivanemate tarkusi? "Meie küla mehed künnavad tarkuse vagusid", mille on kirjutanud Laine Randjärv, on teos, mis toob esile just need tarkusekillud, mis on läbi aegade olnud meeste tegude ja elu juhtnöörideks.

See raamat on omamoodi austusavaldus meie rahva pärandile, jätkates teekonda, mida alustas Laine Randjärv oma varasema teosega "Meie küla eided otsivad tarkuse teri". Kui olete huvitatud sellest, kuidas meeste rollid ja saatused on eesti kultuuris kujutatud ja väärtustatud, siis see kogumik pakub teile põnevat lugemist.

Raamatu lehekülgedelt leiate mitmekesise valiku vanasõnu, mis on käsitletud teemade kaupa, pakkudes nii naeru kui ka sügavamat mõtisklust. Laine Randjärv on valinud vanasõnad ja elutarkused, mis kõnetavad tänapäeva lugejat, olles ise lähtunud subjektiivsest tundest nende tähtsuse ja asjakohasuse osas.

Lisaks rahvatarkustele on raamatusse põimitud ka klassikute tekste, mis on eesti kultuuriruumis omaks võetud ja folkloori osaks saanud. Näiteks Paul-Eerik Rummo sõnadega laul filmist "Viimne reliikvia" illustreerib tabavalt mehe elu ja püüdlusi.

Epiloogis toob autor esile Oskar Lõvi tsitaadid, mis omakorda austavad meest, kes on harinud põldu ja kelle elu on olnud tarkuse kündmise sünonüüm. Raamatu kangelased – meie küla mehed – jätkavad seda traditsiooni, näidates, et tark ja sihikindel töö on alati olnud edu vundamendiks.

Kui olete valmis sukelduma eesti rahvatarkuste sügavustesse ja avastama, kuidas need tarkused meie elu mõjutavad, siis haarake "Meie küla mehed künnavad tarkuse vagusid" ja laske end kaasa haarata sellest rikkalikust ja elutargast lugemisest. Head avastamisrõõmu ja kündmist teie teekonnal tarkuse radadel!