Meie vennaga

Meie vennaga

Autor: Karin Smirnoff

Kirjastus: EESTI RAAMAT

Kategooria: Kaasaegne ilukirjandus
2021 aasta

Hindad

Rahva Raamat
7.99€
Osta
Apollo
15.99€
Osta
Kas olete valmis sukelduma sügavale inimhinge keerdkäikudesse? "Meie vennaga" on Karin Smirnoffi kirjutatud romaan, mis viib teid läbi põnevate ja keeruliste inimsuhete labürindi. See on lugu, mis räägib naasmisest oma juurte juurde, perekondlikest sidemetest, mälust ja sellest, kuidas mineviku varjud võivad mõjutada tulevikku.

Karin Smirnoff, kes on varem töötanud nii fotograafi kui ajakirjanikuna, on viimasel ajal tõusnud Rootsi kirjandusmaailma tippu. Tema debüütromaan "Meie vennaga", mille originaalpealkiri on "Jag for ner till bror", pälvis kohe ilmumise eel tunnustust, kandideerides August Strindbergi nimelisele kirjandusauhinnale. Hiljem on teos võitnud ka Svenska Dagbladeti kirjandusauhinna ning saanud tunnustust audioraamatu kategoorias Storyteli auhindadel.

Raamatus avaneb lugejate ees Jana Kippo lugu, mis on esimene osa triloogiast. Smirnoffi kirjutatud karakterid on lihtsad mehed ja naised, kelle elud muutuvad lehekülgede edenedes aina keerukamaks ja mitmekihilisemaks. Autor toob esile nende vapra võitluse elu keerdkäikudega, mis on täis vägivalda ja vagadust, kuid samas ka armastust ja andestamist.

Karin Smirnoffi kirjutamisstiilis on tunda sarkasmi ja musta huumorit, kuid samas ei puudu ka sügav emotsionaalsus. Jana Kippo saaga jätkub teise raamatuga "Vi for upp med mor" ning kolmanda osaga "Sen for jag hem". Kogu triloogia eest pärjati Smirnoffi 2020. aastal Stig Sjödrini kirjandusauhinnaga, mis antakse kirjanikele, kes käsitlevad oma teostes ühiskondlikku ebaõiglust ja vaatlevad maailma haavatavate inimeste perspektiivist.

Kui otsite raamatut, mis kõnetaks sügavalt ja looks mõtlemisainet, siis "Meie vennaga" võib olla just see, mida vajate. See on lugu, mis ei jäta kedagi külmaks ja sunnib lugejat vaatama elu erinevate nurkade alt.