Meister Solness

Meister Solness

Autor: Mehis Pihla,Siret Campbell

Kirjastus: EESTI DRAAMATEATER

Kategooria: Näitekirjandus
2023 aasta

Hindad

Rahva Raamat
7.50€
Osta
Apollo
7.95€ / 7.55€
Osta
Kas olete kunagi mõelnud, mis juhtub siis, kui elu liivakell jookseb tühjaks ja käesolev hetk näib olevat kõik, mis järele jääb? Eesti lavakunsti uus verstapost, "Meister Solness", viib teid sügavale selliste küsimuste südamesse. See lugu räägib vananevast arhitektist Halvard Solnessist, kes seisab silmitsi oma elutöö kulminatsiooniga: unistusega ehitada linnas kõige kõrgem torn. Kuid elu ei ole enam see, mis kunagi oli – aeg on muutunud ja pere ei vaata enam maailma samade silmadega.

Mehis Pihla ja Siret Campbelli sulest pärinev teos on tõeline mõtisklus ajast ja põlvkondadest, ambitsioonidest ja inimlikest suhetest. See on lugu, mis käsitleb põlvkondadevahelisi konflikte, kuid pakub ka lootust ning näitab, et armastus ja mõistmine võivad leida tee läbi kõige keerulisemate olukordade.

Inspiratsiooni on ammutatud Henrik Ibseni klassikalisest näidendist "Ehitusmeister Solness" (1892), kuid Pihla ja Campbelli käsitlus toob selle loo kaasaegse publiku ette uues valguses. "Meister Solness" jõudis esmakordselt publiku ette Eesti Draamateatris 2022. aasta oktoobris, kus lavastaja Mehis Pihla ja peaosatäitja Tõnu Oja tõid selle sügavalt inimliku loo elavalt lavale.

Mehis Pihla, sündinud 1988. aastal, on tuntud oma mitmekülgse loometöö poolest, olles kirjutanud nii näidendeid, filmistsenaariume kui ka komöödiatekste. Tema varasemaid töid Eesti Draamateatris hõlmavad "Metsa forte" ja Helen Käidi "Lohe needuse" dramatiseeringut. Pihla on pälvinud tunnustust ka lavastajana, olles nomineeritud aasta lavastaja tiitlile 2020. aastal.

Siret Campbell on hariduse omandanud nii filosoofia kui ka kirjanduse alal, täiendades end hiljem lavastusdramaturgia vallas Londoni The Royal Central School of Speech and Drama juures. Tema kirjanduslik panus ja õpetajatöö Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias on olnud märkimisväärne ning tema debüütnäidend "Beatrice" leidis tee Vanemuise lavale 2017. aastal.

Kui otsite teost, mis kõnetab inimeseks olemise igavikulisi teemasid ja pakub samas värskeid perspektiive, siis "Meister Solness" on just see, mida vajate. See on lugu, mis ei jäta teid külmaks ning kutsub kaasa mõtlema elu tõeliselt oluliste küsimuste üle.