Memuaarid

Memuaarid

Autor: Leopold Von Schroeder

Kirjastus: ILMAMAA

Kategooria: Varia
2013 aasta

Hindad

Rahva Raamat
4.95€
Hetkel pole saadaval
Apollo
5.29€
Osta
Kas olete kunagi mõelnud, milline võis olla elu Eestis 19. sajandi lõpus? Leopold von Schroederi "Memuaarid" viivad teid rännakule ajas tagasi, et avastada ühe silmapaistva teadlase, esimese Eesti päritolu India-uurija elu ja tööd. See teos mitte ainult ei valgusta von Schroederi akadeemilist karjääri Tartu Ülikoolis, vaid pakub ka sügavat sissevaadet tema isiklikku ellu ja toonase Eesti kultuurilisse konteksti.

Von Schroeder, kes sündis 1850. aastal Tartus, oli tõeline haridustee rajaja, kelle tööd on tunnustatud kogu maailmas. Tema memuaarid on rikastatud kirjeldustega Tartu Ülikooli ajaloost ja selle rollist tema elus, pakkudes nii harivat kui ka kaasahaaravat lugemiskogemust. Raamatu on toimetanud Märt Läänemets ja Mari-Liis Tammiste, kelle hoolikas töö tagab teose ajaloolise täpsuse ja loetavuse.

Lisaks on "Memuaarid" pühendatud ka Linnart Mällile, tuntud orientalistile ja von Schroederi töö austajale, kes oli ise Tartu Ülikooli õppejõud peaaegu sajand hiljem. Mälli mälestuseks ja austuseks tema panuse eest Eesti teadusmaailmas on see raamat ühtlasi kummardus tema elutööle.

Eesti Mõtteloo Sihtkapitali toel välja antud "Memuaarid" on oluline lisa igale "Estica" kategooria huvilisele, pakkudes ainulaadset silda mineviku ja tänapäeva vahel. Avastage Leopold von Schroederi elu ja pärandit, mis on jätnud jälje Eesti kultuurilukku ja rikastab seda tänaseni.