MESIPUU POOLE

MESIPUU POOLE

Autor: Eerik Purje

Kirjastus: ARGO

Kategooria: Kirjandus, teater ja kino
2015 aasta

Hindad

Rahva Raamat
2.99€
Osta
Apollo
2.99€
Osta
Kas olete kunagi mõelnud, kuidas eestlaseks olemine võib mõjutada inimese eluteed, eriti kui saatus on nad kodumaalt kaugele viinud? Eerik Purje teos "Mesipuu poole" on sügavalt liigutav kogumik, mis viib teid rännakule läbi eestlaste elude, kes on pidanud oma kodust eemal olema. See raamat on austusavaldus neile, kes on pidanud võõrsil oma identiteeti hoidma ja eestluse tähendust enda jaoks uuesti määratlema.

Raamat on jaotatud neljaks osaks, kus igaüks neist käsitleb erinevaid elusaatusi ja perspektiive. Alustades neist, kellele elu on heldelt naeratanud, liigume edasi läbi kahe põlvkonna kogemuste, kuuleme nende lugusid, kes on raskustes komistanud, ja lõpetame nendega, kes on jõudnud võõrsile juba lapsena. "Mesipuu poole" on justkui mosaiik, mis koosneb kolmeteistkümnest loost, igaüks neist on kui killuke suurest eestlusest.

See raamat on kolmas ja viimane osa sarjast, mis räägib eesti meeste ja naiste elust ja katsumustest. Varasemad teosed on "Hingenälg" ja "Elukanga karmid mustrid", mis samuti pakuvad sügavat pilguheidet eestlaste minevikku ja identiteeti. Eerik Purje, kelle enda mälestusteraamat "Kuldse ajastu kaksikud" ilmus 2011. aastal, on suutnud luua teose, mis ei jäta kedagi külmaks.

Kui olete huvitatud eestlaste lugudest, mis on täis südikust, igatsust ja identiteedi otsinguid, siis "Mesipuu poole" on just teile. See on lugu rahvast, kes ei unusta, kust nad tulevad, ja kes hoiavad oma pärandit au sees, olgu nad siis kui kaugel tahes.