METSAVENNA KÄSIRAAMAT.  ELLUJÄÄMISÕPETUS

METSAVENNA KÄSIRAAMAT. ELLUJÄÄMISÕPETUS

Autor: Alfred Käärmann

Kirjastus: SE&JS KIRJASTUS

Kategooria: Eesti ajalugu
2022 aasta

Hindad

Rahva Raamat
9.50€
Osta
Apollo
9.95€ / 9.45€
Osta
Kui sa oled huvitatud ellujäämisoskustest ja tahad mõista, kuidas hoida elu leeki põlemas kõige raskemates olukordades, siis Alfred Käärmanni "Metsavenna käsiraamat. Ellujäämisõpetus" on just see, mida vajad. See teos, mis on nüüdseks jõudnud oma kolmanda trükini, on ajatu juhend neile, kes soovivad süvendada oma teadmisi riigikaitsest ja isiklikust vastupanuvõimest.

Alfred Käärmann (1922–2010) oli mees, kes ei peljanud seista silmitsi elu karmimate katsumustega. Tema kogemused metsavennana ja võitluses Eesti vabaduse eest on jäädvustatud selle raamatu lehekülgedele, pakkudes nõuandeid, kuidas käituda, kui kodumaa on ohus. Käärmann, kes võitles Teise maailmasõja ajal ja jätkas vastupanu Nõukogude režiimile, teadis, et vabadus ei ole midagi iseenesestmõistetavat. Tema teosed, sealhulgas "Metsavenna käsiraamat", on inspireerinud paljusid oma praktilisuse ja sügava patriootliku sõnumiga.

Raamatu lehekülgedel jagab Käärmann nõuandeid, kuidas ellu jääda äärmuslikes tingimustes – alates relvade käsitsemisest ja metsas varjupaiga rajamisest kuni toiduvarude planeerimiseni. Tema sõnumid on ajatud ja eriti olulised tänapäeval, kui maailma julgeolekuolukord on muutlik ja ettearvamatu.

Käärmanni teose väärtust rõhutab ka ajaloolane Martin Andreller oma järelsõnas, kus ta toonitab, et kuigi raamatu praktilised juhised on ajastu kontekstis, on selle põhisõnum universaalne ja aegumatu. Raamat õpetab meile, et vabaduse kaitsmine on igaühe kohustus.

Kui sa tunned, et tahad olla valmis ja teadlik, kuidas käituda ootamatutes olukordades, siis "Metsavenna käsiraamat. Ellujäämisõpetus" on sinu jaoks. See on kui ajalooline pärand, mis aitab meil mõista, kuidas eestlased on läbi aegade säilitanud oma vabaduse ja iseseisvuse.